Naar het dorpshuis. De plaatselijke horeca. 23 Waarland, 11 september 1994 Joop Zutt. De winnaars van de sportdag worden bekend gemaakt. Op de foto staan o.a. enkele lei ders uit Waarland: Jan Wever, Gerard Hoebe, Paul Groen, Piet Dekker, Johan Ziitt en Cees Groen. Hot is de wens van de parochianen, dat JAN DE KOSTER TERUGKOMT, zoniet, dan geen geld meer voor Kerk en Parochiehuis Dekker-van Schagen, Schuijt-Dekker en vele anderen voor de jeugd en het Jeugd huis in die tijd hebben gedaan. Tijden veranderen, behoeften veranderen. Ook het Jeugdhuis kreeg hiermee te maken. Verenigingen verdwenen, de inkomsten liepen terug en ook werd feite lijk te zwaar geleund op het vele vrijwilli gerswerk. De kosten van onderhoud lie pen steeds verder op. Op 2 februari 1963 werd een veiling gehouden. De opbrengst was bestemd voor de bouw van een onderkomen voor Con Zelo voetbal. Dat was gelijk de opmaat voor de bouw van een nieuwe dorpshuis. Jan Bakker Pz. had in 1963 voor een groep geïnteresseerden uiteengezet welke mogelijkheden er waren om een geheel nieuw Dorpshuis te realiseren. Een werkgroep werd opgericht bestaande uit vertegenwoordigers van diverse verenigingen en onder een dage lijks bestuur met Jan Bakker Pz. als voor zitter, Simon Jaspers secretaris-penning- meester en Koos de Hey. Na zes jaren van praten, lobbyen, vergaderen en nogeens vergaderen kreeg men de plannen rond. Op 11 april 1968 werd het oude Jeugdhuis met omliggende gronden verkocht aan de Stichting Dorpshuis Waarland. De vol gende dag al begon men met de sloop van het eens zo fraaie gebouw. Wat rest is de kleine torenspits in de tuin van de familie Bakker aan de Waarlandsweg 5. Het kerkbestuur was natuurlijk heel tevre den met het functioneren van het gebouw, maar het gaf ook een heleboel extra zorg. Zo ontstonden regelmatig problemen met de plaatselijke caféhouders. Het Jeugd huis was een onverwacht grote concurrent geworden, ondanks dat men slechts ver gunning had voor alleen zwak alcoholi sche dranken (wijn en bier). In die jaren kon men een gulden ook maar een keer uitgeven en alles wat werd besteed in het Jeugdhuis kwam niet bij de kasteleins terecht. Daarnaast werd vanuit de paro chie van alles geprobeerd om de jeugd zo lang mogelijk uit de cafés te houden en met succes. Het bisdom ontving dan ook regelmatig klachtenbrieven van boze caféhouders. Dat leidde ertoe dat het bis dom aandrong op enige terughoudend heid in de activiteiten en om valse concur rentie met de plaatselijke caféhouders te voorkomen.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1994 | | pagina 25