L? Beheerders en vrijwilligers. Toneelvereniging "Jong Leven" in aktie. Op de foto v.l.n.r.: Rikus Dekker Dz, Jan Zutt, Afra Groen, Bep Groen en Jopie Zuijdam. De familie Schuijt woonde tijde lijk in het Jeugdhuis. Dochter Corrie in de sneeuw. Vanaf de opening draaide het Jeugdhuis naar volle tevredenheid. De visie van het kerkbestuur was goed geweest, zonder meer. In dat jaar kon de splinternieuwe drieklas- sige kleuterschool in gebruik worden genomen. De lokalen kwamen hierdoor leeg te staan en ze kregen kort daama een heel andere bestemming. Op 28 maart 1962 verbrandde de boerderij van de familie Jan Schuijt-Groen. In die tijd van grote woningnood had de gemeente zo een twee drie geen vervangende woon ruimte voorhanden. Tot iemand op het lumineuze idee kwam om de vrijgekomen ruimte van de bewaarschool hiervoor te benutten. Voor de prijs van f. 11,- per week met verwarming en van f. 9,- zon der, kreeg de familie Schuijt op deze manier een dak boven het hoofd tot het moment waarop hun nieuwe woning aan de Hoebelaan 1 werd opgeleverd. De parochie beschikte over een fraai gebouw dat voor 100% werd gebruikt en benut. Maar aan de exploitatie van een dergelijk gebouw zit natuurlijk wel wat meer vast. Allereerst moest het beheer en toezicht geregeld worden. Op 2 juli 1948 was Jan Dekker Jz. (Veluweweg 32), 23 jaar, in dienst gekomen van de parochie als eerste koster-tuinman tegen een salaris van f. 38,10 per week met enige emolu menten! Hij kreeg ook het Jeugdhuis onder zijn hoede. Hij deed dat op een goede en aktieve manier. Het gaf wel behoorlijk veel extra werk. Het eindigde met een echt loonconflict. De koster vroeg opslag. De parochie had door het Jeugdhuis een forse schuldenlast en het exploitatie-resultaat was op dat moment nog erg ongewis. Kortom, men kwam niet tot overeenstemming en Jan Dekker gaf op 1 december 1952 te kennen dat hij per 1 januari 1953 de dienstbetrekking zou beëindigen. Dat gaf nog een behoorlijke rel in het anders zo rustige Waarland. Er werden in ons dorp zelfs affiches her en der aangeplakt met een weinig vlijende tekst voor het kerkbestuur. Niemand was hier achteraf gelukkig mee. Dirk van der Eng volgde hem op, maar na een klein jaar zwaaide Lou Kok de scepter in het Jeugdhuis. Daama heeft André Groen Sz. nog enige tijd als koster-beheerder gewerkt in kerk en Jeugdhuis. Daama was er niemand meer in vaste dienst. Hoe moest het nu verder? Werk was er in over vloed. Besloten werd om met behulp van vrijwilligers de zaak draaiende te houden. Onvoorstelbaar wat de families Bruin Bruin, Nieuwboer-Dekker, Poland-Ur- sem, Houtenbos-Slagter, Dekker-Bakker, 22

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1994 | | pagina 24