i’r Tot slot. 10 1 Waarland, september 1994 Piet Kleverlaan. Een troosteloze aanblik van wat eens de trots was van pastoor Vollering. De kerk ontving een flinke som geld, maar moest daarentegen vanaf 20 decem ber 1921 jaarlijks een vast (rente)bedrag betalen aan Cees en Marijtje Blankendaal. Toen in de eerstkomende vergadering van het kerkbestuur dit punt aan de orde kwam, reageerde Piet III daarop met: ”Wie zijn hersens spaart, moet zijn benen gebruiken.” In elk deel van Toendertoid wordt aan dacht besteed aan een straat of weg in Waarland. Bij de Nieuwboerweg zal uit voerig worden verteld over deze Pieter III, een markant en sociaal voelend man die o.a. meer dan 40 jaar kerkmeester is geweest. In de twintiger jaren bleef de boerderij in het bezit van het kerkbestuur. Er waren verschillende huurders, waaronder de familie A. Broersen. Later is deze stolp verkocht aan C. Borst uit Barsingerhom en deze verhuurde de boerderij aan G. Dekker Hz., die op deze plaats jaren lang met zijn gezin heeft gewoond. De laatste dertig jaar wordt de boerderij niet meer bewoond maar gebruikt als stal. In het begin van 1994 is het vierkant in stukken gezaagd en de muur die er nog stond, omver gehaald. Zo is er na 151 jaar niets meer over van een van de oudste boerenplaatsen van Waarland. Ten slotte een bijzonder woord van dank aan Piet Nieuwboer, Rozenstraat 1 te Waarland. Wat was er besproken tijdens het eerste bezoek van de pastoor aan Pieter Nieuwboer II? Wat had zich in de familie afgespeeld tussen deze kennismaking en 17 juni 1920? Op die dag namelijk ver schenen voor notaris H.B. Göttmer te Obdam: 1. Pieter Nieuwboer Pieterszoon, als zoon én als secretaris van het Kerkbestuur van de H. Wulfram. 2. Comelis Blankendaal, als echtgenoot van Marijtje Nieuwboer. 3. J.J. Vollering, als voorzitter van het Kerkbestuur en als bewindvoerder over het vruchtgebruik van de erflater. Er werd een akte van scheiding opge maakt van het vermogen van Pieter Nieuwboer, die op 20 maart 1919 was overleden. Zijn bezittingen kwamen uit voerig op papier te staan en werden in tweeën verdeeld. De ene helft kreeg Piet Nieuwboer III en de andere helft ging, naar de Roomsch Katholieke Kerk van de H. Wulfram in Waarland, onder de last van vruchtgebruik ten behoeve van de echtelieden Comelis Blankendaal en Marijtje Nieuwboer. I S I ’W 1 IIk' i i W s Jv. t.

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1994 | | pagina 12