Voorwoord Wij ontvingen van: Dit is de derde uitgave van ’’Toendertoid”. Riet Wever-Appel, voorzitter. Alle gevers veel dank en u weet het... dankzij uw schenkingen kunnen wij onze verzameling uitbreiden. Bent u in het bezit van historisch materiaal dan kunt u dit bij onze stichting voor het nageslacht veilig stellen. - diverse foto’s van: mevr. A. Stoop-Droog, mevr. C. Stoop-Kooijman Stichting Historie Garrelsweer.. - de heer C. Zutt: diverse landbouwwerktuigen. - de heer P. Mol: oud gereedschap. - mevr. N. Bakker-Tesselaar: boekje: ”Harenkarspel in oude ansich ten”. - de heer M. Strijbis: diverse gegevens over de Waarlands molen. - de heer H.J.M. Schuijt: klassefoto’s 1961 en 1993. - de heer Jac. Moras: kopie van een kaart van de Waarlands- en Slootgaardpolder. Dat het goed wordt gelezen merken we aan de vele op- en aanmerkingen die ons ter ore komen. Een heel wakkere lezer had aanmerking op de naamgeving van ons blad. En terecht. Het Westfries woordenboek van J. Pannekeet vermeldt ’’Toentertoid”. Dat is heel juist gezien. Wij als redactie heb ben het woord geschreven zoals het bij ons wordt uitgesproken: ’’Toendertoid”. Dus een eigen streektaal is geboren. Mag dat wel? Ik weet het niet. Wij vonden het een mooie eigen naamgeving om alles wat ’’toendertoid beurd is” in ons blad vast te leggen. Bent u het met ons eens? We horen het wel. Ook deze keer herleeft het verleden weer met verhalen, foto’s en geschiedenis. En daarbij bewondering voor alles wat men sen betekenden die in deze streek woon den en werkten en hier een eigen leefge meenschap hebben opgebouwd. Geschiedenis van deze streek, welke naar mate de jaren verstrijken, steeds waarde voller wordt om te bewaren. En bewaren willen we nog meer. De molenboet bij de Waarlands molen is behoorlijk bij de gemeente onder de aan dacht gebracht. We hopen dat het startbe drag, geschonken door L. J. Stoop, met aanvulling van andere gelden, de boet weer in zijn oorspronkelijke staat terug zal brengen. Ook de wipbrug bij de Weel (eigendom van de gemeente Niedorp) is zeker het behouden waard. Onze gemeenteburen zijn hier al over aangesproken. Zijn er nog foto’s, boeken of andere waar depapieren die u aan ons af wilt staan? We nemen ze graag in ontvangst of maken er afdrukken van. Tot slot wensen wij u namens de redactie veel leesplezier. Belt u even met Jeanet Stroet, 02262-1574. 1

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1993 | | pagina 3