vier jaargetijden” Ons Genoegen nu Heerhugowaard, 27 september 1993 Arnold Lantman. Eens per jaar haalt Ons Genoegen het doek weer op. In het vroege voorjaar, meestal in de maand maart, worden er twee voorstellingen verzorgd. Nog steeds mag de oudste vereniging in Waarland zich verheugen in een goede belangstel ling. Onder enthousiaste leiding van Mart Schrijver wordt met veel inzet en liefde gespeeld. Wel wordt ingespeeld op de wensen van het Waarlandse publiek, dat liever naar een leuke klucht dan naar een zwaar stuk komt kijken. Wanneer deze band tussen toneelvereniging en bevol king aanwezig blijft, zal het zeker moge lijk zijn dat er over tien jaar een groots feest wordt gevierd bij het 100-jarig bestaan van Ons Genoegen. had mensen in Waarland te interesseren voor een heroprichting van het amuse- mentsgezelschap ”de Cromico’s” dat in de jaren ’50 met cabaret, zang en muziek zoveel succes boekte. Op deze bijeen komst werden initiatieven ontvouwd om de slapende vereniging ”Ons Genoegen” weer wakker te schudden. Bijna een jaar later werd Ons Genoegen nieuw leven ingeblazen en onder de bezielende leiding van de nieuwe voorzit ter Dirk van der Eng werd er met veel elan en inzet gewerkt aan het eerste toneelstuk. ”De lokroep van het leven”, een spel in drie bedrijven van R. Feenstra, was het stuk waarmee een come-back werd gevierd. Maar het nieuwe bestuur werd enkele weken voor de opvoering van dit stuk in de wielen gereden. De datum was gepland, de zaal gehuurd, de vergunning door de gemeente verstrekt, de grimeur besteld en talrijke kostuums gereserveerd. Toen kwam het bericht binnen dat Toon Hermans met zijn One Man-show bij de AVRO op het scherm zou komen. De bevolking van Waarland liet zich ech ter van haar goede kant zien. Massaal ging men naar zaal Valk om deze her nieuwde kennismaking met Ons Genoegen bij te wonen. Het publiek was laaiend enthousiast en in Waarland braken er weer goeie tijden aan voor het amateur toneel. "De 1967. van links naar rechts: Dirk van der Eng, Ada Stoop, Jannie Zutt, Hen Dekker, Trims Zutt, Kees Tesselaar, Wim Smit, Gurie Zuijdam- Slijkerman, Theo Dekker, Johan Zutt. voor: Wim Dekker, Gert Volkers, Tinie Poland- Stoop, Ria Stoop. P -iftr 18 ju

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1993 | | pagina 20