Bijzondere uitvoering Ruim twee maanden later, op zondag 7 en dinsdag 9 februari 1932, bracht het gemengde toneelgezelschap het eerste stuk ”Een, die niet geteld wordt” voor het voetlicht. De damesrollen werden gespeeld door Truus Bos, Aagje Bruin, Clara Dekker en Joh. Groen. Het bestuur van de toneelvereniging was zeer enthousiast over het spel van dit vier tal. Mei dames in haar midden kreeg Ons Genoegen meer mogelijkheden om goed toneel te brengen. En de keuze van nieuw te spelen stukken was bovendien veel gro ter geworden. Tijdens de eerste ledenver gadering na het succesvolle optreden, op 15 februari 1932, werd definitief besloten de vereniging tot een gemengde toneel club om te zetten. Er werd ook een nieuw bestuur gekozen. Willem Dekker Hzn. werd voorzitter, Gert Lantman sekretaris en Clara Dekker penningmeesteresse. Maar toch hield de pastoor duidelijk een vinger in de pap. Elk stuk moest, voordat het in studie werd genomen, door de pas toor worden gelezen en goedgekeurd. Soms werd er danig gestreept, en op het toneel werd niet gekust. De r.k. gemengde toneelvereniging "Ons Genoegen" geportretteerd door de bekende fotograaf Arpad Moldovan te Nieuwe Niedorp. De foto werd genomen op zondag 12 november 1933, ter gelegenheid van het der tig jarig bestaan van de vereniging. Er wer den zeventien afdrukken, op stevig karton, besteld. Voor elk lid een exemplaar en de laat ste foto was voor Cor van Ophem van "De Posthoorn'Deze foto's kostten f 23,80. Op verzoek van wethouder Andries Dekker kwam de toneelvereniging ”Ons Genoegen” met het fanfarecorps ’’Sint van links naar rechts, eerste rij: Gert Bleeker, Piet Nolten souffleur, Jan Bos. middenrif Clara Dekker penningmeesteresse, Gert Lantman sekretaris, Willem Dekker Hzn. voorzitter, Piet Jaspers regisseur, Jan van der Gulik, Truus Bos. bovenste rij: Willem Dekker Dzn.,Catharina Stoop, Nelly Bakker, Gert Jaspers, Joh. Bekker, Marie van der Gulik, Dirk Broersen. 15

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1993 | | pagina 17