Uitvoering op Zondag 24 en Dinsdag 26 Nov* 1929 te geven door de xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx De Waterduivel Corruptie Kluchtspel in een bedrijf Strop, burgemeester van Graasland Das, secretaris tevens ontvanger. Smeer, veldwachter en bode Schoen, wethouder Klomp, X R.K. Tooneelver. „Ons Genoegen met medewerking van het R. K. Fanfarecorps „St. Gregorius in het lokaal van den Heer C. van OPHEM te WAARLAND Mannentoneel Een artikeltje uit de Schager Courant van één week later. Nederlands Hervormde Kerk naar school. Later stond deze kerk bekend als de zg. ’’koeiekerk”. Gertje Bruin heeft in de eerste stukken van de rederijkerskamer ”Ons Genoegen” meegespeeld. ”We speelden twee voor stellingen vlak achter elkaar. De eerste was in De Posthoorn, waar Arie van Ophem toen kastelein was, en de tweede was, enkele dagen later, bij Piet Bruin te Zijdewind in Landmans Welvaren”. Piet Spaans was een man die het prachtig vond in een klucht mee te spelen om de mensen te laten lachen. Hij kon zich her inneren dat Herman Wolfswinkel Sr. van de Laanderweg te Heerhugowaard het gezelschap per koets naar Egmond aan Zee bracht om ook daar een kluchtstuk op te voeren. Het was in die tijd gewoon dat er alleen door mannen toneel werd gespeeld. Kwam er in een stuk een vrouwenrol voor dan werd deze door een man gespeeld en achter het doek stond dan een vrouw die de tekst sprak. Het was echt pionierswerk in die tijd. In het midden van de jaren 20 had men in Waarland de R.K. Dameszangvereniging ’’Sint Jeanne d'Arc” opgericht. Naast het verzorgen van zanguitvoeringen speelden de dames ook wel in kleine toneelstukjes. In het najaar van 1931 had pastoor J.J. Vollering toestemming verleend de vereniging in een gemengde toneelvereni ging om te zetten. Dat gegeven werd tij dens de vergadering van 30 november 1931 met groot applaus begroet. Willem Dekker Hzn. had voor deze vergadering al kontakt gehad met het bestuur van de dameszangvereniging en enkele leden van Sint Jeanne d’Arc kregen toestemming zich bij Ons Genoegen aan te sluiten. Vanaf dat moment kon de toneelvereni ging over dames beschikken. Omdat de dameszangvereniging al voorbereidingen voor een eigen uitvoering had getroffen, vond zij het wenselijk dat de gemaakte kosten door de toneelvereniging Ons Genoegen zouden worden vergoed. En dat gebeurde. W. Dekker Jac. Stoop P. Spaans G. Bleeker D, Broersen W. Woestenburg J. v. d. Gulik Entree 75 cent. Aanvang 7 uur, sluiting 9 uur. Dinsdag alleen toegang voor de donateurs van het Fanfarecorps. ’’Crescendo” van Haringbuizen, staat onderaan gedrukt: ’’Kinderen onder de 14 jaar worden niet toegelaten’’En het rederijkersgezelschap ’’Liefdadigheid” te Bar singer horn, dat, naar wij meenen, uit sluitend tooneeluitvoeringen houdt ten bate van kinderen heeft hetzelfde verbod op zijne programma’s nog wel met de bij voeging: ’’Ouders worden beleefd ver zocht mede te werken tot handhaving van dezen maatregel”Welk een verschil van inzichten toch! EEN TEGENHANGER. Volgens een berichtgever aan deze Courant heeft onlangs eene pas opgerichte rederijkers kamer te WAARLAND bij aanplakbiljetten op hare slotrepetitie uitgenodigd...alle schoolkinderen van 7 tot 13 jaar van het Waarland en Zijdewind. Op het programma, dat ons daar even in handen kwam van het fanfarecorps Op te voeren stukken Hedel, Landbouwer G. Lantman C. Dekker D. Broersen v. d. Gulik G. Bleeker W. Bleeker Nol van Henk, zijn zoon volontair ter Secretarie Pietlandbouwer Klerks, zijn buurman, smid Dolf Koopman, zijn neef, smidsjongen Lee, zijn knecht Arie van Lith, winkelier W. Woestenburg Mandos. pastoorW. Dekker van Dijk, doktorP. Jaspers Grootschalk, burgemeesterG. Jaspers Smeeks, veldwachter Jac. Stoop van Kralingen, gemeentebode P. Bakker Voor alle bedrijven in de woonkamer van het erf „de Lichtenberg". Gulden, commissaris der Koningin Daalder, zijn secretaris Aanvang 7 uur, sluiting 9 14 g I I I I g Tooneelspel in 3 bedrijven door J. Grosfeld I I I X 1

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1993 | | pagina 16