Slootgaardpolder Gemeente Harenkarspel I Hoewel Cees Bakker, voor die tijd een groot tuindersbedrijf, ruim 6 hectare, in de Slootgaardpolder had en een groot lief hebber van paarden was, kon hij toch nog voldoende tijd vrijmaken om verschillen de maatschappelijke funkties te bekleden. Tijdens een vergadering van de polder Slootgaard op 14 augustus 1912 werd hij tot molenmeester (lid van het dagelijks bestuur) van deze polder benoemd. Hij zette zich in om deze funktie goed te ver vullen en deed dit tot tevredenheid van de ingelanden. Zo kon het gebeuren dat Cees Bakker enige jaren later, op 12 februari 1919, werd gekozen tot dijkgraaf van de Slootgaardpolder. Deze funktie heeft hij vele jaren bekleed. Op 4 oktober 1948 kwam er een einde aan het voorzitter schap bij de polder. Hij werd als dijkgraaf opgevolgd door de heer P. Wester. Cees Bakker had zich nadrukkelijk bezig gehouden met de voorbereidingen van de ruilverkaveling van de Slootgaard- en Waarlandspolder. Samen met Jac. Hoebe, voorzitter van de polder Waarland, heeft meest noordelijke deel van het vroegere eiland de Speketer, en lag binnen de ring dijk van die polder maar behoorde wel tot de Slootgaardpolder.) In het gezin van Cees en Anna Bakker werden negen zonen en zes dochters geboren. In Waarland woont nu nog Simon Bakker, Tulpstraat 55. hij veel tegenstand van de ingelanden in zijn polder moeten overwinnen. Dankzij die betrokkenheid bij de voorbereiding van de ruilverkaveling werd hij gevraagd om zitting te nemen in de Plaatselijke Commissie. De installatie tot commissie lid was op 21 december 1948 en zo bleef Cees Bakker nog geruime tijd betrokken bij het polderwerk. De Plaatselijke Com missie diende te zorgen voor de bemaling, het aantrekken van aannemers, het benoe men van schatters, het onderhouden van de kontakten met de landeigenaren en de plaatselijke bevolking en tal van andere zaken. Ónder verantwoordelijkheid van de commissie werd het ruilverkavelings- plan uitgevoerd. In hetzelfde jaar dat hij werd aangesteld als dijkgraaf werd hij als tuinderskandi- daat gekozen in de raad van de toenmali ge gemeente Harenkarspel. Zijn eerste kennismaking met het raadspluche was slechts van korte duur. Na vier jaar, op 22 augustus 1923, kwam er een einde aan het gemeenteraadswerk. Na een onderbre king van slechts één periode kwam Cees Bakker weer terug in de raad van Harenkarspel. Zijn tweede installatie vond plaats op 6 september 1927. Hij maakte in deze funktie ook de crisistijd en de oorlog mee. Op 5 september 1939 werd hij wethouder en tevens loco-burge- meester van Harenkarspel en volgde als zodanig Andries Dekker op. De "Wup" van Ceesie Bakker, bij de Slootgaard- weg. De huidige Ringvaartweg is in de plaats gekomen van de ringsloot. ii

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1993 | | pagina 13