C. BAKKERWEG IN DE SLOOTGAARD w V I l P j r E Ceesie Bakker van de Wup C. Bakkerweg Slootgaard, in de volksmond ook wel ”de Sloeierd” genoemd. De funktie van deze weg is betrekkelijk gering. Ten tijde van de ruilverkaveling van de Slootgaard- en Waarlandspolder is de weg gelegd. Met de ruilverkaveling van genoemde polders werd bepaald dat alle landeigenaren middels de verharde weg bij hun tuinderijen zouden kunnen komen. De C. Bakkerweg, die een overduidelijk T-model heeft, was nodig om de volgende tuinders toegang tot hun land te geven. Bij de T-splitsing links af was dat voor Simon Blaauw, Jo Groen en de gebroeders Jaap en Jan Houtman, rechtsaf was dat voor Klaas Bruin, de gebroeders Arie en Cor Jansen, Jaap Moras, allen uit Waarland, en Piet Schoen uit de Schagerwaard. I Ja Straatnaamgeving in Waarland. Met de ruilverkaveling van de polders Slootgaard en Waarland kwamen er ontsluitingswegen bij. Het aantal wegen in Waarland werd verdubbeld. Het geven van een naam aan een weg was toen nog uitsluitend een zaak van de gemeenteraad van Harenkarspel. Aan de C. Bakkerweg en aan de Andries Dekkerweg zijn met de naam geving ook de voornamen opgenomen in de officiële omschrijving. Dit werd gedaan omdat de namen van Bakker en Dekker in Waarland veelvuldig voorko men. Met de toevoeging van de eerste letter van de voornaam wordt meteen duidelijk met welke Bakker of Dekker we te doen hebben. Bij andere straat- naamgevingen die betrekking hebben op personen wordt in Waarland de toe voeging van de eerste letter van de voornaam achterwege gelaten. Spekeiers 7 I Het zal voor veel mensen zoeken zijn om te weten waar deze weg in de voormalige polder Slootgaard ligt. De weg is nu niet meer voorzien van een duidelijke naams- aanduiding en wordt in hoofdzaak gebruikt door het agrarische verkeer. De weg is doodlopend en mogelijk daarom bij veel mensen niet of nauwelijks bekend. Cees Bakker werd op 1 augustus 1878 aan de Weel in de gemeente Oude Niedorp geboren in het huis dat thans door de familie E. Kouw, de Weel 8, wordt bewoond. Bijna één jaar oud vertrokken zijn ouders Jan Bakker en Trijntje Stam naar Waarland om zich op de boerenplaats ’t Hol nabij de scheidingssloot tussen de Slootgaard- en Waarlandspolder te vesti gen. Cees Bakker had twee zussen, Trijntje die met Simon Hoek trouwde en Agie die huwde met Dirk Leek, en vier broers te weten: Jan Bakker van de Weel, de opa van de 21, Piet Bakker van Neeltje Portegijs, Jan (J.P.) Bakker van Neeltje Scholten en Dirk Bakker van Neeltje Bleeker. Cees Bakker stapte op 28 april 1904 in het huwelijksbootje met Anna Tesselaar uit Warmenhuizen en het jonge paar ging wonen in een klein huisje dat dichtbij de boerderij stond van vader Jan Bakker. Enige jaren later verhuisden zij naar de boerenstolp aan het einde van de Slootgaard nabij de wipbrug. De mannen Bakker waren klein van pos tuur en in de volksmond sprak men dik wijls van ’’Ceesie Bakker van de Wup”. Een aanduiding dat hij bij de wipbrug in de Slootgaard woonde. Cees Bakker ves tigde zich daar als tuinder en werd tevens brugwachter. Dit werk deed hij voor de Banne van Harenkarspel. Als vergoeding ontving hij f 100,- per jaar en tevens kreeg hij vrij gebruik van een halve hectare landbouwgrond dat in de ’’oude Slootgaard” lag. (Dit oude land was het A - De C. Bakkerweg loopt tussen de percelen Slootgaardweg 36 en 38 naar de kade van het toenmalig drooggelegde meer de *W 10 Alöo’1 s; oitwM «i0

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1993 | | pagina 12