VOORWOORD Wij ontvingen van: 1 Riet Wever-Appel, voorzitter. de van agenda van de de Bij de uitgave van ons tweede nummer ’’Toendertoid” is ons ledenaantal gestegen naar 240. Het eerste nummer, welk intus sen geheel is uitverkocht, leverde heel veel positieve reacties op. Van het tweede nummer is de oplage 325. Het gaat goed met onze stichting. Vanuit onze stichting zijn er gesprekken geweest met de gemeente Harenkarspel over de schuur bij de Waarlands molen. Wij vinden dat deze behouden moet blij ven. Op oude kaarten en foto's is te zien dat deze schuur een geheel vormt met de molen. Wij wachten in spanning af. Alle gevers veel dank en u weet het...dankzij uw schenkingen kunnen wij onze verzameling uitbreiden. Bent u in het bezit van historisch materiaal dan kunt u dit bij onze stichting voor het nageslacht veilig stellen. Belt u even met Jeanet Stroet, 02262-1574. Zaterdag 8 mei is de jaarlijkse Molendag. Molenaar Marius Strijbis heeft laten weten, dat die dag de Waarlands molen zijn wieken laat draaien. Na onze oproep om foto’s, verhalen en zo meer, zijn verschillende telefoontjes bin nengekomen. Maar wij kunnen nog meer gebruiken. Wij wensen u veel leesplezier in ’’Toendertoid” nummer 2. mevr. A. Bakkum: een doos met kranteknipsels. mevr. C. Zutt-Dekker: gegevens over de molen Slootgaard. de heer N.A. Nolten: een boekhouding van 1942 t.m. 1949. de heer L. Groen te Hoogwoud: gegevens over de stamboom Groen, mevr. B.A. Bruin-Rood: diverse transportakten. de fam. Poland-Slijkerman: de administratie en een familie Slijkerman. de heer S. Schipper te Warmenhuizen: aantekeningen over Waarland. verder diverse foto’s van: T. Wever, P. Kuijs, G. Bruin en J. van Duin en een kranteknipsel van Mevr. C. Droog-van Egmond. J. Houtenbos: topografische kaart van Waarland, fam. Bruin: kaarten van de ruilverkaveling van Speketerspolder. Historische vereniging Harenkarspel: Zicht op Haringcarspel 1 en 2. 1

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1993 | | pagina 3