1 pond Roggebloem Wij ontvingen: VOORWOORD 1 J. Beemsterbcer ’t rynst6 „de vlijr Waarhnd Ml Riet Wever-Appel, voorzitter 1. verder: notulenboek van de damvereniging "de Volharding", parochiegids 1987, de boek jes 60 jaar Fanfare, 50 jaar Con Zelo, 22 jaar de Kluivers, 40 jaar Con Zelo handbal en de dorpsgids Waarland 1975. Van mevr. v.d. Gulik-Beemsterboer: meer dan 200 oude exemplaren van de W 4. (2e t/m 14e jaargang) Van de Alkmaarse Molenvereniging: een map met correspondentie aangaande de Waar lands Molen. ^7* Van J. Beemsterboer: 4 stuks verpakkingen van de electrische bakkerij de Vlijt". mensen te bereiken, die met ons mee kun nen leven in de historie van Waarland en omgeving, maar ook met ons mee gaan zoeken. Daarbij denken wij aan dagboe ken, geschriften, notulenboeken, foto’s, recepten van vroeger, enz., enz.. Of een verhaal over gebeurtenissen uit het verleden. Is het schrijven een bezwaar? Vertel het dan aan een van onze bestuurs leden. Oude bedjes en gedichten zijn ook welkom. Wij geven al die herinneringen, zo mogelijk, een plaats in "Toendertoid", en anders in het archief van onze Stichting. Mogen wij op u rekenen? De Stichting "Waarland van Toen" houdt zich bezig met zaken die te maken hebben met de historie van Waarland en de omlig gende polders. De erflaters, onze voorou ders, hebben ons elke dag een stukje his torie nagelaten. Landschap, architectuur, wonen en leven. Er bestond al een aantal jaren bij een groep mensen een grote belangstelling voor oude foto’s, topografische kaarten, koopakten en veel meer van dat soort zaken. Het Eeuwfeest Slootgaard- Waarland bracht weer veel oude dingen te voorschijn. Daardoor is ook onze vereni ging "WAARLAND van TOEN" ont staan. Met ons periodiek "TOENDER TOID", welke twee maal per jaar verschijnt, hopen wij een grote groep Alle gevers veel dank en u weet het...dankzij uw schenkingen kunnen wij onze verzameling uitbreiden. Bent u in het bezit van historisch materiaal dan kunt u dit bij onze stichting voor het nageslacht veilig stellen. Belt u even met Jeanet Stroet, 02262 1574. VAN Electr. Bakkerij fh Van mevr. G. Kraakman-Agenant: een map met verkoopaktes, ontvangstbe wijzen, verzekeringspapieren en een var- kensregistratie. Een boek, 50 jaar geschiedenis Boerenleenbank (1898-1948)." t. d. SprulS

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1992 | | pagina 3