BESs ■■QHI F ML— De kinderen trouwden en gingen het huis uit. Op 11 november 1965 overleed op 56- jarige leeftijd Maria Jacet. Dirk Bruin was bijna 60 jaar en begon er over te denken om het iets rustiger aan te doen en liet een huisje zetten aan de Jonkerstraat. Ad en Ali gingen hier wonen. Enkele jaren later nam Gerard het bedrijf over en in 1970 verhuisde vader naar Jonkerstraat 50 en Ad en Ali kwamen met hun kinderen aan de Westkade 3 wonen. Dirk Bruin overleed, geheel onverwachts, op 1 april 1992. Dit is een foto uit 1955. Voor het huis staan van links naar rechts Hennie, Ineke en Marjan. De ramen hebben aan de bovenkant glas-in-lood. Het huisnummer is: D 106. R Op de foto, genomen in 1972 staat John, de zoon van Ad Bruin en Ali Kraakman. De elektrici teitsvoorziening aan de Westkade was toen nog bovengronds. Dit kunt u zien aan de vier porselei nen steun-isolatoren aan de gevel van het huis. Achter het huis stonden een koolboet, het huisje en een koeboetje. In de winter had hij vaak vier opzetters. Dit waren gelde (niet drachtige) koeien, die in oktober/ november op stal werden gezet en bijge voerd met voerknollen en wortelen. Je kon deze koeien kopen, maar vaak werden ze te leen gegeven door een slager, die ze in het voorjaar voor de slacht kwam opha len. De melk was voor eigen gebruik, werd aan huis verkocht of eventueel naar de fabriek gebracht. De mest werd in het voorjaar over het land uitgereden. 10. t V 5' r

Toendertoid: Stichting Waarland van toen | 1992 | | pagina 12