Arie Ligthart Na de oorlog werden in het hele land op 31 augustus 1945 (de verjaardag van koningin Wilhelmina) bevrijdingsfeesten gevierd o.a. met optochten. Schoorldam dat ook toen voor het grootst gedeelte-bij Warmenhuizen hoorde besloot ook aan de optocht mee te doen, aan mijn vader werd gevraagd paard en wagen beschikbaar te stellen. Westfriesedijk 14, 2019 (foto AFJ.L 2019) Dit artikel werd eerder geplaatst in de periodiek van Scoronlo in 1996 De wagen werd ondergebracht in de boerderij van Reyer Hoogvorst aan de Damweg (later familie Vet). Hier werd hij opgetuigd en versierd door de dames van de handwerkclub. De dames moesten tijdens de optocht op de wagen zitten met een breiwerkje of zoiets. van de Duitsers Als dank kreeg ze een paar manden briketten, van die hele grote. Voor ons was dit een hele ervaring, als kind zie je die dingen anders, niet met de ogen van volwassenen. Mijn vader had zijn twee paarden diezelfde nacht ergens verstopt, anders waren ze zeker door de Duitsers meegenomen. Koel en helder blijven was noodzaak in de oorlog. 79 Jan en Arie Ligthart achter de boerderij coll. Jan Ligthart) Bevrijdingsfeesten augustus 1945). De wagen is van vader Jan Ligthart, hij zit op de bok. afbeelding links). Op de bok oom Arie Ligthart (broer van vader), van de boerderij Nauwerna in Schoorldam. In de bloemenmand zitten, v.l.n.r.: Truus Hogeboom, Hanny Kauw, Tonny Achterbos, Mina Tesselaar (geémigreerd naar Canada), Luus Dekker. Gré v Duin, Alie Zut, Luus Bommer, Bets Vader, Mies Berkhout (nicht van Mina Tesselaar), Gien Ooijevaar (afbeelding rechts), coll. www.warmenhuizeninoudefoto’s

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2020 | | pagina 79