Willem Bant, een welbesteed leven 41 Op 1 januari 1971 gaat zijn pensioen in. Op 3 augustus 1970 schreef de gemeente Schoorl de volgende brief: Er wordt een afscheidscomité gevormd, dat een groot afscheid gaat organiseren in Pavil joen Minkema in Camperduin. Op 19 december 1970 is er een afscheidsre ceptie, waar velen: leerlingen, oud-leerlingen, bestuurders, kennissen en vrienden hem de hand komen drukken. Enige indrukken van de afscheidsreceptie te Camperduin: ceremoniemeester Jaap Koe ten, de dames Greeuw nemen afscheid en het echtpaar Bant. Na zijn pensionering blijft Willem actief. Hij wordt een enthousiast lid van het bejaarden orkest in Alkmaar. Hij heeft daar nog vele jaren de 1e viool gespeeld. Er worden bovendien nog tal van buitenland se reizen gemaakt. Vooral Noorwegen is voor het echtpaar een fantastisch vakantieland. In het begin van de 80er jaren wordt het huis aan de Wagemakersweg verkocht en verhuist het echtpaar Bant naar een flatje van Wester- kimme in Schoorl. Na een slopende ziekte overlijdt Willem daar op 7 juni 1986, 80 jaar oud. De Alkmaarse Courant besteedde er de vol gende aandacht aan: Besluit; “de heer WBant, met ingang van 1 januari 1971 wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd op de meest eervolle wijze ontslag te verlenen uit de betrekking van hoofd van de openbare lagere school te Groet en wel onder dankzegging voor de aan de gemeente bewezen diensten” coll. Klaas Bant) Klaas Bant Cobliv ol zeg Ii1ü;i1. 1.1T1 v.ni zijn grootste btihny's was muziek, Hij speelde viool in het Aikmnars Toon- kurutorkcsl. later in het Öudcrenor- kc-st Nu ïijn pensionering bedankte Bant voor hel vuren ignigsleveii en trok er samen met zijn vrouw op uit Zc hidden van reizen en trekken Met hun Ford Transit bereisden zij tal van Europese landen dikwills drie maan den per janr Een gelukkig 'i: welbe steed leven, dat vimr Willem Bant eindigde in een nut van Weslerkim- me, waarvan hij met zijn echtgenote nog muiii' kort, sinds december vorig jsïr. gebruik van mpeht maken J M hier dirigeert meester Bant zijn schoolkinderen bij het 40-jarig jubileum van dokter Heringa (1949) voor de deur van café ‘De staande Leeuw, nu ‘caféMereboer (coll. AFJ.L) SCHOÜKL - Het ulfidopcn week eindt is lip UfhliKjarige leeftijd lAcrkden de heer W. Bunt, ond-hoold van de openbare lagere school un Groet. Zijn gezond heid liet :i! enige tijd zeer wensen ovdr. Willem Bant werd Rebonm in Kwï- dijfc, op b december 1905, Zijn vader was bakker De htmr Bant is 42 jnar verbonden geweest aan het under- wijs. Eerst vijf jsar iti Beets, Intereen aantal jaren in Schagvn Vervolgens kwamen de heer en mevrouw Bant naar Schout 1 Het was toen 1 u hé». Men vestigde zich een jnar in het school - huls ui afwachting van een definitie ve woning. Die kreeg mi'n in de Wu- genmaltenrwog, het voormalige huis van Bonts' wurgangcr, de heer Kei len borg ..Meesier" Bant is 43 janr hoofd van de Cruder iogere school geweest Een van zijn medewerksters was mevrouw Arpeau Een jnar voor hel uitbreken van de Tweede Wereld oorlog moest de school worden out- ruimd en verhuisden de klassen naar de kerk van Groet Ook was de school enige lijd undergebraeht in het voor malige verenigingsgebouw' in Catrijp. De woning van «e dames Louter was eveneens ingericht als schoolklas in Hants' periode Samen mat meester Meijer, en later Ru ij ter. leidde de heer Bant lange tijd een middenslaridsciir- sus Hij Was mik mei hart en ziel Es perantist, waarin hij eveneens cur sussen leidde en zelfs Iwee jongeren- ^ngrcssi-n organiseerde nu hvl vim 1 ma Li gr barakkenkamp aan de Oor- sprtmgwcg. Een bestuurlijke functie had hij in het Groene Kruis van Schoorl. eerst nis penningmeester, in ter als voorzitter De heer en me vrouw bant waren geheelonthouders. Bant zelf had ook hier een plaats in hut provinciaal bestuur Zijn giole

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2020 | | pagina 41