o V-, Z Na de oorlog was een schoolreis nog niet mo gelijk. Toch ging meester Bant met een groep leerlingen van de 7e en 8e klas in de zomerva kantie van 1946 kamperen in Overijssel, in Beerse. Een hele reis om er te komen, vanaf Amsterdam met de boot over het IJsselmeer naar Zwolle en verder per trein naar Ommen en het laatste stuk (ca 8 km lopen naar Beerse. In 1948 organiseerde hij een bijeenkomst voor jeugdige Esperantisten in het oude barakken kamp te Schoorl.1 In de Duinstreek van 15 januari 1997 heeft een groot artikel gestaan over de Schoorlse IJsclub. Willem was oprichter en eerste voor zitter. Samen met C. Kager, penningmeester, heeft hij menig uur op de baan doorgebracht. De tenten werden met een vrachtauto gebracht. Na een aantal jaren werd de houten barak Verder werd, zoveel als mogelijk, het schoolle- vervangen door een nieuwe school, gebouwd ven weer hervat. Willem Bant bleef ook actief op de plaats van de oorspronkelijke school. In bij allerlei plaatselijke verenigingen. Zo was hij de jaren 80 is deze school alweer gesloopt en ook voorzitter van het Witte Kruis, voorzitter vervangen door een nieuwe, die elders in het en oprichter van de Schoorlse ijsbaan en actief dorp werd gebouwd. in de Esperantobeweging I*J E. *v- ül ft.J 38 meester Bant met mevrouw Arpeau en meester Koeman (coll. Klaas Bant) Drukte op de Ijsbaan in de winter 1946 1947, coll. Klaas Bant) de ‘nieuwe’school voor de sloop (coll. AFJ.L) CQ 1 Albert Boer, Het Kamp Schoorl, 1991, zie hfdst. 13, pag. 129 e.v. jj- jfrjUp-

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2020 | | pagina 38