Oorlog Dan breekt in mei 1940 de oorlog uit. Op de Achterweg vallen een paar bommen. “Het kost ons de grote voorruit in de voorkamer.” (Mijn eerste oorlogsherinnering.) Op 20 november 1942 krijgt de familie Bant een lastgeving op bevel van de “Duitsche Weermacht” dat met ingang van 30 novem ber 1942 de woning aan de Wagemakersweg wordt gevorderd. ongeveer acht aren zestig centiaren, zijnde ter plaatse behoorlijk afgebakende deelen van de kadastrale gemeente te Groet in Sectie A, num mers 617 en 674.” De koopprijs was 1.000,- Iets meer dan een gulden per vierkante meter. Op 5 mei 1938 wordt een hypotheek afge sloten voor de bouw van een nieuwe woning. De firma Koortens zal de woning bouwen. (Wagemakersweg nr. 16, toen A 154 a). 34 schoolreisje naar Bergen in 1939 coll. Klaas Bant) schoolreisje in 1937 met de bus van De Jong met op de achtergrond Jaab de Jong, meester Bant, mevrouw Arpeau en helemaal rechts Damiaans, timmer man in Groet (coll. Klaas Bant) Z CQ boven: Jan Hart, Dirk Hoogvorst, Jaab de Jong, Alie Wiedijk, Annie Kuyper, Willem Damiaans, Jaap Ivangh, Jaap Eduaard, Lies Wiegman en Emmy Munt. midden: Lies Hart, Kees Kroon, Gerrit Koeten, Gerard Wijnjeterp, Jaap Breed, Atie de Ridder, Annie Spruit, Arie Leeuwenkamp, Alie van der Oort en Herman Bootsma. onder: Mart Kuiper, Joost Ivangh, Bakker, Cor Vegter, Wim Wognum, Fien Wognum, Corrie Greeuw, Piet Manneveld en Piet Bootsma. helemaal voor: twee kinderen Bakker. tussen de kinderen: jup Arpeau en Meester Bant 'ff. r "X 7f

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2020 | | pagina 34