Willem Bant Kwadijk, 05-12-1905 Schoorl, 07-06-1986 Hoofd Openbare School te Groet 01-07-1936 --- 01-01-1971 Z jaar later werd hij 20. Echter de banen bij het onderwijs lagen in de twintiger jaren niet voor het oprapen. Zijn oudste broer was inmiddels wel als onderwijzer benoemd. Voor Willem Jeugd Willem Bant werd geboren op 5 december 1905 te Kwadijk. Hij was de middelste uit een gezin van vijf kinderen. Een muzikaal gezin. Zijn vader was bakker, tevens voorzanger in de was het in 1925 moeilijk. Tot overmaat van ramp stierf op 12 december 1925 zijn vader plotseling op 47-jarige leeftijd. Zijn moeder bleef achter met twee jonge kinderen en een bakkerij. Het was niet van harte, maar Willem werd bakker op Kwadijk. Onderwijzer Hij heeft het bakkersvak een paar jaar volge- een tijdelijke baan in Schagen krijgen. De bakkerij werd van de hand gedaan en hij verhuisde met zijn moeder en jongere broer en zus naar Schagen. Het was in die tijd de gewoonte dat onderwij zers van een openbare school werden benoemd door de gemeenteraad. Een vaste baan was in die tijd een felicitatie waard. In 1928 was het kerk. Zijn oudste broer speelde piano en zijn zussen speelden in een mandoline-orkestje. Willem mocht vioolles nemen. Tijdens zijn onderwijscarrière heeft hij veel profijt gehad van zijn viool. Sinterklaas werd altijd verwel komd met liedjes, die hij op de viool speelde. Van zijn ouders mocht hij, net als zijn oudere broer, naar de Normaalschool in Hoorn. Hier werd hij opgeleid voor het vak van onderwijzer. houden. In 1927 kon hij Reeds op 18-jarige leeftijd behaalde hij een akte van bekwaamheid “voor huis-en school onderwijs in de Vrije- en Orde- Oefeningen der Gymnastiek.” Op 10 oktober 1924 werd deze akte hem in Amsterdam uitgereikt. Hij moest nog 19 worden. Op 30 juni 1925 slaagde hij aan de kweek school te Zaandam voor onderwijzer, een half- zover. Het zag er echter voor hem somber uit. bakker Willem Bant 30 meester Bant (coll. Klaas Bant) CQ

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2020 | | pagina 30