met behulp van een soort schepper in de schuit lieten lopen. Het reservoir stond door een dui ker onder de weg in verbinding met de beek. Het schoolfeest werd naar Schoorldam ge bracht met de boten van Bosman. Het waren, op één na, alle 'Packet' -boten van de dienst Alkmaar - Zaanstreek - Amsterdam. En hoe mooi deze boten ook waren, onze belangstel ling ging toch het meest uit naar die andere. Alkmaar Packet vol De 'Ada van Holland' - zo heette die andere - met schoolkinderen die de dienst Den Helder - Texel onderhield en ook eigendom van Bosman was, eiste door zijn ongewoon voorkomen de meeste aandacht op. Het was namelijk een radarboot en het was een erg vreemd gezicht als tijdens het varen de w te T raderen door het water maalden. Voor ons was het een bezienswaardigheid, want raderboten waren zeer schaars in deze streek. Het moet toen wel een buitengewone drukte zijn geweest op de smalle weg van Schoorldam naar Schoorl waarlangs de schier eindeloze rij van kinderen en begeleiders voorttrok. Hoe veel het er wel waren, weet ik niet, maar toch is mij bij geruchte bijgebleven, dat het er meer dan duizend waren. Het was voor het gewoonlijk zo stille dorp een opwindende dag. Velen uit de omgeving en uit Schoorl waren die middag aanwezig bij het duin om zich te verlustigen in de zeldzame gebeurte nis dat zoveel kinderen dooreenkrioelden in hun uitbundigheid. Ik kan mij nog heel goed herin neren, dat o.a. ook dominee Jelgersma op deze middag vol belangstelling de ongewone drukte gadesloeg. Misschien waren er wel collega's van hem met het schoolfeest meegekomen, die hij dan bij deze gelegenheid ontmoette. Op het weggetje naar het duin verscheen voor deze gelegenheid een handwagen met kersen uit Alkmaar. Het was de enige keer dat ik kersen zag, maar kopen was er niet bij, hoe be geerlijk ze er ook uitzagen; geen geld Jan Pool Uit 'Het Oude Schoorl' door Jan Pool. Uitgeverij Pirola 1981 OD P-. O O X O OD oo H W stoet met zojuist ge arriveerde kinderen, inclusief een fanfare, op de Damweg onderweg naar het zandduin illustraties AFJ. L) 96

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2019 | | pagina 96