ook wel eens dat in enkele kuilen -niet in alle- geldstukjes gevonden werden. Die waren daar, zoals wij dat noemden "blootgestoven". Ze waren uit de tegenwoordige tijd a&omstig en waren dus nog in omloop. Meestentijds waren het centen, maar bij uitzondering ook wel eens dubbeltjes of kwartjes. Zulke vond sten waren begrijpelijk heel welkom. Dat er geldstukjes uit vroeger tijden gevonden zouden zijn, heb ik nooit gemerkt en ik heb er ook nooit iets over gehoord. Het kwam heel mooi uit dat het Alkmaarse schoolfeest altijd op een woensdagmiddag kwam, want dat was voor ons ook een vrije middag. Timmerman was er altijd erg op gesteld om het schoolfeest, zoals hij het uit drukte "af te halen". Hij vroeg mij dan of ik meeging. (Meerderen deden dat en ook gingen ze 's avonds weer naar Schoorldam terug). Op Timmermans verzoek ben ik nogal eens ingegaan, want van één keer weet ik me nog heel goed te herinneren dat de waterschuit van bierbrouwerij 'Witt' uit Alkmaar in de Damsloot bij het waterhuisje lag om een lading water in te nemen. De deur van het huisje stond open en wij heb ben met bewondering gezien hoe de mannen het water uit het reservoir, waarover het huisje gebouwd was, door middel van een goot en (§choocl het zandduin met rechts de door Thyme Timmerman aangelegde trap Amsterdam, dóposé No. 001. de 'Roode Leeuw' omstreeks 1900 met doorrijstal, links dokter Van Pelt met fiets, in de deur Piet Timmer man en Maartje Timmerman-Pijper, met stoel dochter Grietje Timmerman en geheel rechts zoon Tijme Timmerman De Roode Reeuw 95

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2019 | | pagina 95