Het Alkmaarse schoolfeest De eerste woensdag in juli was niet zomaar een dag. Het was, om zo te zeggen, geen dag die onopgemerkt voorbijging om tenslotte aan het einde in de schemering der vergetelheid te verdwijnen. In de loop van de morgen was het al merkbaar dat deze dag zou uitgroeien tot een dag van meer dan gewone betekenis. Het feit dat Tim merman al heel vroeg de driekleur, aan een lange stok gebonden, boven op het hoogste punt van het witte duin neerzette, illustreerde de belangrijkheid van deze woensdag al volko men. Als de vlag vrolijk wapperde in de wind, zal zij vrij zeker zichtbaar zijn geweest in de wijde omgeving. Boven op het hoogste punt van het witte duin staande had men een prachtig uitzicht over een groot deel van het duinlandschap, dat merendeels nog geen spoor van dennenbebos sing vertoonde. Op veel plaatsen, dichtbij en in de verte, blonken de zandverstuivingen en de stui&uilen in het licht van de zon. Alles was nog niet zo zorgvuldig vastgelegd als nu het geval is; elk jaar werd slechts een gedeelte met helm beplant. De grote, met hei begroeide duinvallei vlak achter Schoorl was nog geheel en al ongestoord. Aan de helling van de vallei die naar het noorden gekeerd is, was een klein bosje van wat eiken en berken. De stui&uilen aldaar waren voor ons de ideale plaatsen om loden kogels te verzamelen, wat na stormach tige dagen nogal eens gelukte. De kogels waren vrij zeker a&omstig van de gevechten, die hier geleverd werden in het najaar van 1799 tussen Fransen, Engelsen en Russen. Het gebeurde Seltoorl, Hoogeduin. helmplanten in de duinen met rechts naast de paard en wagen Piet Beeld man het zandduin omstreeks 1900 met links een pad naar boven 7. Uitg: P. Ti mm er man, Schoorl. 94

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2019 | | pagina 94