Gerard Smit Piet Bootsma Terugdenkend aan de periode september 1956 realiseer je je plotseling dat het inderdaad al 30 jaar geleden is dat het Schoorlse politie corps actief was in de tuin van Ko Offers. De avonden in de boet waar gesleuteld werd of gewoon gekletst komen weer terug. Bijgeble ven is mij het meest dat Ko altijd tijd voor je had, je hielp, mee op pad ging naar Haarlem en altijd iedereen hielp bij de reparaties. Peka Vlam De jaren 1969 tot 1978 zijn voor mij dankzij het behendigheidsteam onvergetelijk gewor den. Het rijden in het team was voor mij de meest aangename manier van vrijetijdsbeste ding, mede door de onbeschrijflijk goede sfeer welke op en naast het veld heerst, maar ook de 'romantiek' van het theehuis heeft eraan mee gewerkt dat als ik het leven over kan doen: het team weer het middelpunt zal zijn. Loek Beets Afgezien van het soms, in mijn ogen, kortaf karakter van Ome Ko, heb ik er toch altijd wel gelachen en vooral heel veel geleerd in het om gaan met een motorfiets en het zelf sleutelen en bijhouden ervan. Maar Ome Ko had groot gelijk door af en toe een halt te roepen aan sommige handelingen onzerzijds, omdat het anders, denk ik, een 'zooitje' was geworden. Niet alleen op het grasveld maar ook met de buren. En dat heeft Ome Ko altijd in perfecte banen weten te leiden, al kostte het hem soms wel veel moeite ons ervan te overtuigen. En dat ging dan vaak gepaard met een rood hoofd! Maar ondanks alles toch altijd vreselijk genoten aan de Heereweg No 70. Bronnen Voor dit artikel is via bemiddeling van Adri Louter gesproken met Maarten Bakker, Cees de Winter en Boet Winder, die ook hun foto boeken lieten zien. Wim Heeroma, 'De motorkozakken van Schoorl. Stunten in de jarewn '60.' Het Motorrijwiel, nov/dec 2004, 26-37. Vorige week bracht het journaal ons de koning der bouwkunstenaars nl. de heer Co Offers. Ik denk niet dat het op het ogenblik erg lukt met bouwen want hij kijkt wel zeer triest de wereld in. 51

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2019 | | pagina 51