nes. Soms valt er iemand. Dat wordt dan met een koprol op de grond opgevangen, alsof het allemaal onderdeel is van de stunt. Op 22 juni 1969 is er een optreden in Blijham (Groningen). Op 11 april 1970 nemen ze deel aan een rally van Arielclub in Zaandam. En dan is er een spectaculair optreden op Koninginnedag 1971 op de grote markt in Groningen. Vanwege groot succes wordt dat die middag nog herhaald. Op 21 mei 1971 verzorgen ze het pauzenum mer bij een draverij in Heerhugowaard en in 1975 is er nog een demonstratie op een inter nationaal kampeerweekeinde voor motorlief hebbers georganiseerd door motorclub MIOS in Oosterland. Hierna zijn geen vermeldingen van demonstraties. Reünie Op 1 mei 1977 wordt het 20-jarig bestaan van de M.B.S. gevierd met een optreden van de stuntgroep en een behendigheidsrit voor lieffebbers. Op 21 september 1986 wordt ver volgens het 30-jarig bestaan gevierd. Afgaand op de tekst van Ringco Greeuw in het gedenk boek, was de club toen nog actief. Ringco Geurts Ik ben sinds 1984 bij Ome Co, ik ben geko men bij ome Co omdat mijn buurjongen (Jan van Wonderen) vroeg of ik eens mee ging. Ik was toen 12 jaar. Ik mocht op Jan zijn mo tor rijden de week erna kreeg ik een eigen motor! Ik de hele tijd druk oefenen eerst met losse handen en dat ging wel. Later leerde ik zadelstand en indianen hang, In de twee jaar dat ik er ben, zijn we al overal geweest om op te treden. 2x Oudkarspel, 2x Circuit Zandvoort, 1 x Middenbeemster en 1 x in Bergen. Ik had er altijd plezier in om op te treden, want als je het niet leuk vindt moet je ook niet op de M.B.S gaan. Je mocht altijd wel een hoop van Ome Co." Andere citaten uit het gedenkboek Paul Rietveld Voor mij begon het op het bosperceel waar nu 'Westerkimme' staat. In feite hebben wij daar met de fiets onze slipstriemen opgewor pen en zo de fundering gelegd voor genoemd bejaardentehuis. Op het naastgelegen perceel is Kees de Winter begonnen met het uitzet ten van een grasbaan. Hij kreeg daarvoor toestemming van man met een alpinopet op het hoofd en klompjes aan zijn voeten: Co Offers is zijn naam. Zo was er ook een blonde krullenbol met een bril met bruin montuur die destijds van de paarden op de auto's was overgegaan. Met een oude Ford heeft hij nog getracht naast de grasbaan een slalombaan aan te leggen. Juist ja, coureur Jaap Timmer. Maar al dat geploeter en gegraaf werd beide heren na enige tijd toch te gek en na aankoop van Ariel motoren van het type Slooper en Pony, die Doek Bootsma en ondergetekende moch ten besturen, hebben wij in trio de grasbaan verder omgeploegd totdat er in elke bocht een stuk steile grond ontstond. Je zou het de Schoorlse walletjes kunnen noemen. Na enige tijd bleek dit nog niet genoeg te zijn en kwamen er twee attracties bij. Allereerst een heuvel en een dal bij Huize Bosman. Ik vond het pas leuk als het goed geregend had want dan ontstond er een poel waar de motor fietsen tot aan de assen doorgingen. En dan de springschans. Dat was iets heel aparts. Hier ontstond een waar slagveld voor de motoren want na sprongen van zo'n twaalf meter ontston den er allerlei gebreken aan het materiaal. Sleute len (ofzoals Jaap Timmer het noemde 'proffelen') is nooit mijn sterkste kant geweest. De griptang vond ik het mooiste stuk gereedschap. In gedachten vergeleek ik die met een poli tiehond: happen en niet meer loslaten. Soms ging dit ten koste van een bout. Af en toe denk ik nog wel eens terug aan het kippenhok, wat wij toen renstal of praathuis noemden. Ik zou het nu 'Motortron' willen noemen, een soort museum dus. Want daar hangt nog steeds een stuk franje van wat eens mijn motorhemd is geweest. Ik heb mij destijds verzet tegen de plannen van Co om het praathuis afte breken en op de één ofan- dere manier heb ik hem kunnen overtuigen, want het staat er nog steeds. Als ik het voor het zeggen had, zou het op de Monumentenlijst komen. Anton Rietveld In 1963 kwam ik bij Ome Ko op deze A.J.S. 500CC, gekocht voor 35,- van Jan Blokker uit Warmenhuizen. vooral het motorrij den is me daar bijgebracht, ik heb er nog altijd profijt van.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2019 | | pagina 50