Behendigheidsteam Schoorl (MBT). Onder leiding van Ome Co en Jaap Timmer wordt er hard geoefend. Ome Co heeft het liefst dat de jongens rond hun dertiende beginnen. Dan zijn ze sterk genoeg om hun eigen motor op te tillen en nog niet verpest door de omgang met brommers. Trucs moeten ze eerst op een fiets oefenen, daarna op een stilstaande motor, en als alles dan goed gaat, komt het echte werk. en tot slot een Zündapp in legeruitvoering. Voor het toegestroomde publiek rijden de leden door brandende hoepels en blinde muren, over een springplank waarachter een aantal jongens op de grond ligt, over kuilen en hobbels, met zijn vijven of zessen staand op een motor, of met losse handen achteruit. Dan is er nog de stunt met de zijspan. Drie jongens liggen op de grond, de zijspan komt aanrijden en vlak voordat hij bij De grote demonstratie 24 juli 1965 De eerste grote publieke demonstratie vindt plaats op Koninginnedag 1965 in Schoorl met verschillende motoren zoals de Ariel Sloper (al of niet met zijspan) een Norton, een Harley, en tweetaktmotoren van het merk Maico en Jawa de jongens is, wipt het zijspanwiel omhoog en scheert over de liggende jongens heen. Sommige trucs hebben ze zelfbedacht, anderen overgeno men. Ze zullen hun kunsten nog op verschillende Koninginnedagen in Schoorl vertonen. Wegens groot succes wordt de eerste de monstratie in 1965 herhaald op 25 juli op door een muur brandende hoepel en hoog in de lucht over een staalkabel 46

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2019 | | pagina 46