"Mooi regenachtig weer. Ariel heeft vijf rond jes gereden. Hij pompte geen olie terug." De vreugde is van korte duur. 30 oktober. "Ariel gesloopt. Het blijkt dat het buisje in het carter niet lek is, maar dat de sluiting van de terugvoerleiding niet goed dicht is." Twee weken later is de Ariel opnieuw rijklaar en er komt een Batavier bij. 17 december "Na de oefeningen op zondag waren aanwezig Ome Co, Jaap, Doek, Tiny, Maarten, Jan en Muss Beets en ikzelf. De Matchless liep weer. De Indian deed het ook. Alleen is het gas een beetje rot. Je moet het precies verkeerdom draaien wil je vooruit. De achterste bocht was lekker glad. Jan Beets was er met de Sparta, hij had een bordje met 17 op. Tiny heeft koffie gezet. Het was lekker. 's Avonds hebben we in het atelier gezeten, er zijn twee stoppen gesprongen. Paul zijn radio was er en die van Jaap de Winter. Half twaalf ben ik naar huis gegaan. Moeder Bakker heeft ook achter op de Indian gereden. Ome Co ook!!! Nou Jaap nog. Jaap Timmer deed 's avonds zó leuk, hoewel hij dat wel meer doet, maar zo erg heb ik het nog nooit van hem gezien. Een bericht van Riet, die ondertekent met Maria Anthonia Lidwina Rietveld. 5 januari "Hoewel het nog geen zondag is, heb ik toch de euvele moed bijeengegaard en schrijf ik in de tijd van Lauw zijn afwezigheid enige woorden in dit 'boek' (ahum). Vandaag of gisteren heeft Lauw een foto gemaakt van Oom Co. Deze bijzondere gebeurtenis moet toch beslist genoteerd worden. Het is voor Ome Co een zwarte bladzijde in de geschiedenis. Verder moet erbij vermeld worden dat de 'keet' - pardon - het paleis uitgebreid wordt. Dit was noodzakelijk daar ik twee weken geleden zowat in het dressoir zat. Ik heb er toen niets van gezegd, maar nu zal ik het toch even schrijven. Hopelijk vervalt met deze verbouwing de gezellige sfeer niet, maar dat zal wel niet, want er hangen schemerlampen waarvan er een uit mijn slaapkamer affiomstig is en die ik pas miste toe ik hem in de 'hut' zag hangen. Maar wanneer er verbouwd is, zullen er ook stoelen moeten ko men, dus zal Jaap Timmer naar de koster moeten gaan voor een paar kerkbanken. Tenslotte zullen we toch zetels moeten hebben voor de nieuwe zijvleugel. "Het was wel nodig, want er waren er zo veel: Co, Jaap, Doek, Tiny, Piet, Gea, Kees B, Jaap Hopman, Maarten B. Jan Beets, Mop Beets en ik. Het was zo verschrikkelijk glad dat je de laatste bocht gewoon niet op gang kon komen, je slipte van de ene kant naar de andere. Jaap Hopman heeft een Norton gekocht, 500 cc. Hij had zaterdag de accu aan de gelijkrichter in Alkmaar gezet, maar hij is vanmiddag met een noodgang naar Alkmaar geracet om hem weer uit te zetten. De Ariel spat verschrikkelijk veel prut. 's Avonds Jaap en Co, Jaap Hop, Kees en Maarten Bakker, Jan, Riet. Soep en koffie. Een bom gegooid. Kees Bak had zijn radio mee". Op 22 jan wordt het nieuwe onderkomen in gebruik genomen. Vorige week bracht het j ournaal ons de koning der bouwkunstenaars nl. de heer Co Offers. Ik denk niet dat het op het ogenblik erg lukt met bouwen want hij kijkt wel zeer triest de wereld in. Motor-Behendigheids Team (MBT) De races, en met name de springplank, ver oorzaken zoveel schade aan de motoren dat rond 1962 wordt besloten om van het racen op de grasbaan over te gaan naar motorbe- heersing en allerlei trucs aan te leren, zoals met zijn vijven achterstevoren op een motor rij den. Vanaf dat moment heet de club Motor- Peka en Martien 45

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2019 | | pagina 45