Voorwoord In de gemeente Bergen zijn drie organisaties die zich bezig houden met studie van de geschiedenis en het stimuleren van de belangstelling voor hun leefomgeving: Historische Vereniging Bergen, Stichting Historisch Egmond en de Cultuur-historische Vereniging Scoronlo. Bij de gemeentelijke samenvoeging van de drie Egmonden met Bergen en Schoorl op 1 januari 2001 behield elke kern zijn eigen historische vereniging, dit vanwege het unieke karakter van de dorpen en hun geschiedenis. De onderlinge contacten zijn goed. We houden elkaar op de hoogte van nieuwe ontwikkelingen en werken samen in een gemeentelijk Cultureel Platform. Qua grote kunnen wij ons niet meten met Bergen en Egmond. Schoorl heeft geen toonaangevende objecten zoals de Ruïnekerk, het Sterkenhuis in Bergen ofhet Slotkwartier met de resten van Slot Egmond in Egmond aan de Hoef. Maar onze dorpen Schoorl, Groet, Camperduin, Bregtdorp en Aagtdorp hebben ook een waardevolle historie. Scoronlo zet zich in die te bestuderen en te beschermen. Sinds wij het oude raadhuisje van Groet in gebruik hebben genomen zijn we beter in staat die taak uit te voeren. De ruimte is weliswaar beperkt maar toch kunnen wij ons daar beter profileren als vereniging. Nu het is ingericht en ons archief er is ondergebracht bent u van harte welkom voor informatie ofkennismaking. Elke dinsdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur zijn we open. Niet in de maanden juli en augustus. Met het uitbrengen van het eerste jaarboek (2018) is het bestuur een nieuwe weg ingeslagen. Dat is een succes gebleken. Het heeft ons veel complimentjes en nieuwe leden opgeleverd. Voor u ligt het jaarboek 2019. Wij hopen dat ook deze editie goed zal worden ontvangen. Het Jaarboek is een inspirerend boek voor een ieder die de historische waarden van onze cultuur en omgeving een warm hart toedraagt. Met dank aan de redactie en ieder die heeft meegewerkt aan het tot stand komen daarvan. Namens het bestuur, Ela Hulshoff-Voorn, voorzitter

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2019 | | pagina 2