Westfriese Roime Westfriese Roime, Fred Gutker Het land achter de Hondsbossche, William Siewertsen Het was de grote wens van Fred Gutker uit Camperduin: zijn zelfgeschreven Westfriese rijmpjes bundelen in een boek. Die wens is met de gedichtenbundel 'Westfriese Roime' nu uitgekomen. Voor Fred was het instandhouden van het West friese dialect erg belangrijk. Hij trad op in het Westfries met liedjes, sketches en rijmpjes. Elke maand werd de afgelopen jaren een van zijn zelf geschreven gedichten in De Duinstreek geplaatst. Menigeen knipte ze uit en bewaarde ze. Twee jaar geleden overleed Fred. In zijn gedichtenbundel staat een selectie van door hem geschreven gedichten, bij elkaar een stuk ofhonderd. De illustraties in het boek zijn gemaakt door zijn neef Cees Gutker. Fred had het talent om zich over de meest gewone Het boek 'Westfriese Roime' kan voor 14,95 dingen te verwonderen, het bijzondere te worden gekocht bij Willie Gutker via telefoon zien. Hierdoor zijn zijn versjes herkenbaar, nummer 072 5093512. Het ligt tevens bij de melancholisch, grappig of ontroerend. boekhandels in Schoorl en Bergen. Vaak wordt de Verenigde Harger- en Pet- temerpolder geroemd vanwege haar unieke natuur. Zoutminnende plantjes en zeldzame vogels doen de harten van de liefoebbers snel ler kloppen. Een veel minder bekend aspect is de cultuur-historie van de polder. Dankzij het klooster van Egmond is er veel te weten te komen over grondbezit, grondge bruik, pachters en afmetingen van de ver schillende percelen. Vanaf 1371 blijken veel percelen nauwelijks veranderd, alleen zijn er vele verdwenen door het geweld van de zee. Hoeveel precies De schrijver William Siewertsen (1929) deed er onderzoek naar en vond in zijn zoektocht zoveel wetenswaardigheden dat de Cultuur historische Vereniging Scoronlo aandrong op deze publicatie. Het boek is rijk geïllustreerd, onder andere met kaartjes uit de archieven van Alkmaar, Hoorn en Purmerend, die in de 80-jarige oorlog abtsgronden kregen voor hun soli dariteit met de Prins van Oranje. Ook met reconstructiekaarten van de schrijver van de periode 1371, 1571, 1682 en 1830 van zowel de Harger polder als de Pettemerpolder. Alle percelen zijn genummerd en zijn met hun afmetingen, pachters, eigenaren, etc. samenge bracht in uitgebreide lijsten. Hierdoor wordt het boek ook voor genealogen een boek dat in de boekenkast thuis hoort. Wie dit boek gelezen heeft zal in de toekomst altijd met andere ogen naar deze unieke plek, die er zo fraai van de Hondsbossche gezien bij ligt, kijken. Het boek 'Het land achter de Hondsbossche' kan voor 25, - worden gekocht bij Piet Glas via telefoonnummer 0634024029. Het ligt tevens bij de boekhandels in Schoorl en Bergen. Het Jand achter de Hortdlbossche Ètti Lli I CU urfl i'l Lö n KCh' 1IU» H ft l

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2018 | | pagina 81