De eerste bebouwing die wij aantroffen is van 1730 Pieterz. Pouwel was toen eigenaar. In 1880 kochten Jan en Johan Rietveld het erf van Gerrit Molenaar en krijgen op 25 oktober 1890 vergunning om er een kapberg en stalling te bouwen. Op 25 april 1893 volgt er een ver gunning voor de stichting van een woonhuis. In 1903 waren Willem Rietveld en Antje Stam bewoners van de boerderij. Willem was landman en schipper. Hij hield koeien, kippen en paarden. Er waren toen twee vertrekken, een veestal, een hooischuur, een dorsvloer en een melkkamer. Voor het water was er een welput en een regen ton en ook was er een beerput. Op het dak lagen pannen en er woonden toen zeven personen. In 1930 is Jacob Rietveld, gehuwd met Antonia Roozendaal, eigenaar. In 1954 worden Cornelis Johannes (Cor) en Johanna Maria Rietveld-Ver duin eigenaar, beiden woonden er al sinds hun huwelijk in 1930. Zij hadden in de boerderij een melkwinkel gemaakt. De boerderij verbrandde in 1961. In 1964 volgde nieuwbouw van een complex bestaande uit woon- en winkelhuis en schuren. Achter de boerderij werd een schuur omgebouwd tot vakantieverblijf 'De Zeester'. Het supermarktje van Cor Rietveld werd in 1972 door Riet en Jan Pronk-Rietveld omge bouwd tot de bar 'El Cid, zo'n zeven jaar later kwam er de bar 'Le Petit Paysant' en vervolgens het Italiaans restaurant 'Il Nido', het Italiaans restaurant 'Prima Vera', het Grieks restaurant 'Symposion' en nu is er al weer ruim tien jaar het Italiaans restaurant 'La Grotta' van Peppe Tronci. ■torlllÉfoofiJ J* „ZeeLRêr'" - 71 de melkwinkel van Cor Rietveld, 1956 Heereweg 69/71 O vakantieverblijf'De Zeester' Jan Rietveld met zijn moeder Johanna achter de toonbank, 1956 Snackbar 'Palace' en Italiaans restaurant 'La Grotta 73

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2018 | | pagina 74