Met enige trots presenteren wij hierbij de eerste uitgaven van het jaarboek van de Cultuur Historische Vereniging Scoronlo. Hiermee is een einde gekomen aan de Tijdschriften die sinds de oprichting in 1988 periodiek zijn verschenen. Na een paar moeilijke jaren is het gelukt met een aantal nieuwe mensen in het bestuur en redactie om de vereniging weer nieuw leven in te blazen. Dit jaarboek is daarvan een voorbeeld. Een andere belangrijke stimulans is het in gebruik nemen van het oude raadhuisje op de Kerkbrink in Groet. Na gesprekken met de gemeente Bergen en de Protestantse gemeente Schoorl-Groet en Camp zijn op 30 november 2017 een gebruikersovereenkomst met de gemeente en overeenkomst voor medegebruik met het kerkbestuur ondertekend, zie ook het artikel Het Oude raadhuisje van Groet'. Na een grondige opknapbeurt aan het interieur en de inrichting met boekenkasten en nieuwe verlichting heeft burgemeester Ha&amp de of ficiële opening verricht op 18 mei 2018. Het archiefvan Scoronlo zelf, maar ook boe ken, tijdschriften, historische kaarten, waar devolle documenten en talloze foto's die in de loop ter tijd op verschillende adressen waren ondergebracht zijn nu bij elkaar gebracht in de historische raadskamer waar vroeger de schout en de schepenen vergaderden. In het cachot zijn alle Tijdschriften van Scoronlo opgeslagen. Het raadhuisje wordt op een nog nader vast te stellen dag en tijd, opengesteld voor iedereen die geïnteresseerd is. Wij wensen u veel leesplezier. Namens het bestuur, Arian de Rijk ^1 iiv Sv$SJr™bJI - Vi v bestuur: staand (vlnr) Henk Snip, Rien van Regteren, Pim Weeda, Martien Mol zittend vlnr) Ela Hulshoff en Arian de Rijk voorzitter Ela Hulshoff r) overhandigt bloemen aan burgemeester Haffamp (l) 2

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2018 | | pagina 3