Van de achterkamer is een gedeelte afge scheiden als keuken. Er is aan de oostzijde een voordeur geko men en een hal met een trap naar boven. Alle bedsteden zijn uit het huis gesloopt, de kamer aan de westzijde blijft de slaap kamer van de ouders. Aan de noordzijde is een dakkapel voor twee slaapkamers voor vier kinderen gekomen. Waarschijnlijk is er tussen 1937 en 1940 een klei nere dakkapel aan de oostzijde gebouwd. In 1946 heeft er weer een verbouwing plaatsgevonden: De dors is verdwenen en aan die westkant is er een grote uitbouw. Beneden is een extra kamer en boven is de ouderslaapkamer. De voorgevel wordt rechtgetrokken, de extra ruimte komt bij de zitkamer Er zijn nu twee kamers, de achterkamer en de 'zondagse' voorkamer met er tussenin een schuifdeur. De gang wordt verlengd en verbreed, rechts vooraan komt een wc. De trap gaat naar de andere kant van de gang en wordt omgekeerd. Op de foto met het rijtje kinderen zien we dat Ferdinanda daar de kleinste is en een jaar of vier, het is hier dus ongeveer 1949. We zien dat de dakkapel aan de achterkant er nog niet is, die moet dus na 1949 gemaakt zijn. Er is later een schoorsteen aan de achterkant bijgekomen. Zo rond 1965 is het boerenbedrijf naar de Nach- tegalenlaan gegaan en werd er uitsluitend nog gewoond aan de Laanweg. Tot ca 1980 hebben Steef en Lies aan de Laanweg 41 gewoond, daarna zijn ze naar een aanleunwoning van 'Westerkimme' gegaan. Het huis is verkocht en is verder in gebruik als woonboerderij, er heeft een directeur van Albert Heijn gewoond. De boerderij is dus 91 jaar in het bezit van de fa milie Dapper geweest en hiervan hebben Steef en Lies er ongeveer 60 jaar gewoond. Steef is in 1984 overleden, Lies overleed in 1992. Henk Burgering pi w Oh Oh Q w van ca. 1950, het gezin is bijna compleet, alleen Gerda ontbreekt nog. Duidelijk is te zien dat dit aan de achterkant van de genomen is. Zo te zien is de dakkapel aan de achterkant er nog niet. Een van de vele jon gemannen die met een bosje bloemen voor de deur een van de dochters kwamen halen. In dit geval Henk Burgering (au teur van dit artikel) die Corrie huwt. 38

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2018 | | pagina 39