gelegen tussen Groede en Camp op straffe van gijzeling in den Hage of een der steden van 1447 Holland. Aan vulling 27 januari 1447 ook bij Hargen. Sijmon van Tetterode schout van Scoirle oorkondt 5 mei 1456 dat Bartelemeus Jan Sweersz voor 1456 hem verklaarde verkocht te hebben, aan de Abt van Egmond een stuk land, groot omtrent 14 snees gelegen in Hargen. Philips Hertog van Bourgondiën weder opzeggen 18 oktober 1463 met het schouw van het duin 1463 tussen Camp en Petten geheten het Hondsbos geeft keur en steld aan bewakers. De Raad ten zake van Holland, Zeeland en Vriesland gelasten 2 mei 1466 de Abt van Egmond en 1466 Jacob Bossiart, secretaris van de Hertog inspectie te doen aan de Vriesendijk en het Hondbosche en dien aangaande rapport uit te brengen. Gherijt van Poelgeest Abt van Egmond draagt 12 april 1470 voor 12 jaren op aan Jacob 1470 Heijnzoon het huis en met huisraad en duinen te Harregum wel te bewaren, waarvoor hij zal genieten een jaarlijks wedde van 12 Rijnsgulden. Het is David van Bourgondië bischop van Utrecht die in 1473 de capel van Camp verheft. 1473 Gerijt van Poelgeest, Abt van Egmond, draagt 25 augustus 1474 op, voor 12 jaar, aan Costijn van 1474 Puijrsem het huis met de singel te Hargen als kastelijn te bewonen en te bewaren, zodat de abt ten alle tijden daar behoorlijk onderkomst zal hebben, en alles te doen wat een goed kastelijn behoort te doen. Heijnrich van Thoerenburch, schout van Scoirl oorkondt 27 juni 1481 dat Out Gerijtsz voor 1481 hem verklaarde, verkocht te hebben aan den heer Claes van Aerckom, Abt van het klooster van Egmond, twee akkers geestgrond groot 160 roeden gelegen in de ban van Scoirl voor Hargom Heijnrich van Thoereburg Claesz. Schout van Scoirl oorkondt 27 juni 1481, dat de Kathelijn en weduwe met haar voogt voor hem verklaarde verkocht te hebben aan de Abt van S.Aelbertsklooster in Egmond een stuk geestland, gelegen in de ban van Scoirl, voor Hargen groot 4 snees. Raden, gecommiteerd ten zake van Holland, Zeeland en Vriesland gelasten 5 oktober 1484, de 1484 eerste gezworenden exploiteur op het verzoek van de Abt van Egmond en de waarschappen van de dorpen Petten en Camp, de waarschappen van Groede en Hargen, te bevelen kopie te geven uit de registers van hun morgen geld daar zij weigeren mede de kosten te dragen van de watermolen van Petten, Camp en Groed. De procureur van de Abt van Egmond dient 18 juni 1512, vóór het hof van Holland van eis tegen 1512 Schepenen en heemraden van Scoerl in het proces met schout en heemraden van Scoerl over de verstoeling van de Dijk van Scoerl, waar in de brief van mandement van de Hove gekregen heeft, waarbij schout en heemraden gelast zijn de gemene eigenaars van de landen onder deze dijk voor de verstoeling op te roepen en waartegen gedaagde zich verzet hebben en mitsdien gedagvaart zijn, hij concludeert dat gedaagden bij provisie veroordeeld zullen worden de genoemde verstoeling te doen en hiervoor het convens en andere gelanden op te roepen en tot te antwoording van welke eis aan gedaagden dag betekend 27

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2018 | | pagina 28