Dan wordt het lastiger. Het dijkstuk achter het bungalowpark Carpe Diem heette decen nialang '2e Omloop', maar die naam is op de laatste plattegrond van de Gemeente Bergen in 2010 vervangen door 'Bullepad'. Op die zelfde plattegrond staan bij de Catrijper Moor twee haaks staande fietspaden met de naam 'Moorpad' en na de voetbalvereniging Duin rand is het dijkstuk onbenoemd. Eenvoudiger is het gehele stuk van Vaalderweg tot Oude Dijk Bullepad te noemen, wat wijst op het ge bruik van de dijk door bullopers die met hun stier (bul) over het gras van het dijklichaam liepen en zodoende de bebouwde kom meden. In moderne spelling zou het dan 'Bullenpad' moeten zijn. Tot slot stelt Scoronlo voor het deel van het huidige 'Moorpad' dat naar Catrijp (de Blin- kerd) loopt om te dopen in 'Catrijper Moor pad' om de naam van het buurtschap levend te houden. Henk Stapel Kaartjes, getekend door Henk Stapel, gebaseerd op Westen berg, Kennemer Dijkgeschiede- nis, 122, 124 en 125 Bronnen Belonje, J., Het Hoogheemraadschap van de Uitwaterende sluizen in Kennemerland en West-Friesland, 1544-1944. (Wormerveer 1945) Belonje,J., 'Iets over het bezit der Egmonder abdij in Hargen' in: Egmondiana, benedictijns tijdschrift voor geestelijk leven en geschiedenis, zesde jaargang, 1942, 17-24 Bicker Caarten, A., Middeleeuwse watermolens in Hollands polderland, 1407/08 - rondom 1500. (Wormerveer 1990) 1) 'Hondsbosschepad' 2) 'Hooge Dijk' 3) 'Jan Grietenzoonpad' 4) 'Groeterpad' 5) 'Bullenpad' 6) Catrijper Moorpad' geleden is aangelegd. Het is de oude naam die eeuwen heeft bestaan. De 'Hooge Dijk' sluit in het zuiden aan op de Hogenweg, vroeger ook Hooge Dijk. Gaan we van de Groeter molen via de Har- gerweg richting Hargen dan komen we bij het naamloze fietspad dat naar de Vaalderweg leidt. Dit pad lijkt ons geschikt om 'Jan Grie- tenzoonpad' te noemen, ter ere van de ont werper van de eerste windmolen die water kon scheppen. Van Alkemade heeft in Heemskerk en Den Haag al straatnamen, Jan Grietenzoon nergens. De timmerman uit Groet kunnen we niet eren want we weten zijn naam niet. Het fietspad naar Groet vanaf de Vaalderweg recht op de kerk van Groet af, kan naar de me ning van het bestuur niet anders dan de naam 'Groeterpad' krijgen. 14 Mennorieterouurl Bjrgerv'albrciQ Burgertrug Zijperslóis Krabbendam Camperduin Groet Bregtdorp

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2018 | | pagina 15