-v jn Nairn Abdtje Of&dam In de voortreffelijke uitgave van Scoronlo over de vroegere middenstanders in onze dorpen kwamen bij de laatste bladzijden over Hargen en Camperduin bij mij vele jeugdherinneringen boven. Mijn ouders kampeerden vanaf de 20-er jaren in Groet in de tuin van de familie Joost Ivangh achter het raadhuis aan de Kerkbrink. De tent stond dan ongeveer op de plaats waar nu het huis met de druiventros staat, Kerkbrink 17. We wasten ons in het vennetje achter de kerk. Watertappen en toiletgebruik was in het witte huisje. Daar kwam een eind aan in 1938, toen we verhuisden naar het kampeerterrein van Gerrit Greeuw in Camperduin. Dat terrein bestond uit drie velden naast elkaar aan de Heereweg 359/361/363 en liep door tot aan het Hargergat, Oude Heereweg 12/14. De afscheiding met de Heereweg bestond uit een enorme haag van wilde rozen. Op het eerste terrein stond tegen die haag een open hokje van rietmatten met daarin een kraan om water te tappen en om je te wassen. Halverwege het terrein twee houten hokjes met een plee. Doorspoelen was er niet bij, maar wij vonden dit sanitair al een hele luxe. Tegenover het terrein, Heereweg 290, was de kruidenierswinkel van Kramer, waar we onze boodschappen haalden. Uiteraard hadden we geen auto; een vrachtwagentje bracht ons vanuit Hoorn en haalde ons vier weken later weer op. Het bijzondere aan de winkel van Kramer waren de gelukstoffees. Als mijn vader wat geld in de portemonnee had (hetgeen spaarzaam het geval was) en een goede bui (bijna altijd) diepte hij een dubbeltje op uit zijn knip en O In het midden de schrijver dezes met zus en opoe bij camping Greeuw, 1939 Cultuur-historische Vereniging Scoronlo december 2015 - :;y eg Kees van der Zei blikt terug naar het Schoorl van voor de oorlog en hij herinnert zich veel van de winkeltjes, de verhalen erom heen en van het kamperen. Over gelukstoffees en eierkoeken

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2015 | | pagina 9