De tijd van Jan Pronk Jan Pronk had in de zaak van Louter gewerkt en moest er aanvankelijk met de bakfiets op uit voor hij in de zaak opklom. Hij werd geconfronteerd met de overname want Louter stopte er tamelijk ineens mee. Liever had hij in de galanteriën gegaan maar het is toch een supermarkt geworden. Jan heeft zijn opleiding gehad in een winkel van Albert Heijn. Jan heeft hard moeten werken en hij heeft moeten vechten om het hoofd boven water te houden. Maar bracht wel bestellingen rond bij bedrijven en tehuizen. In de winter was hij zondag dicht. Hij deed op zondag de boekhouding. Hij braadde zelf zijn vleeswaren en maakte zelf zijn kruidenboter -waar hij heel trots op was-. De concurrentie was geducht en de marges waren gering. Jan vond het contact met de klanten belangrijk. Voor zijn personeel was hij streng maar recht vaardig. Vanaf het begin heeft Cock Louwe bij hem gewerkt, andere personeelsleden waren Edith Minkema en Jannie Borst. Hij hield van orde in zijn winkel. Pronk heeft verschillende belangrijke en minder belangrijke verbouwingen gerealiseerd. Ongeveer twintig jaar geleden is hij ermee gestopt. In die tijd was zijn vrouw al ziek en daarna is zij overleden. Na Jan kwamen Rene en Astrid Tielrooy uit Alkmaar in de zaak die toen A-markt heette. Vervolgens kwamen Harm Kraakman en daarna Maria Troost die er tegenwoordig nog zit met haar stoffenzaak. Bazar van Louter Enige Catrijpers voor de bazar van Jan Louter, 1906 Nogmaals de bazar, 1906 Cultuur-historische Vereniging Scoronlo december 2013 üitg. J. Loutft$.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2013 | | pagina 97