In de werkplaats werden de kant en klaar geleverde lakverven zelf op kleur gebracht. Ook de grondverven werden zelf gemaakt. Uit de tijd van Gerrit Louter zijn naast een zevental facturen uit de periode ook een debiteurenboek bewaard gebleven bijgehouden vanaf het allereerste begin in 1906. Zo lezen we dat het schilderen van een huis van ene A. Ransijn 24,22% kostte. Een kamer behangen bij Hein Kampers van Schoorldam kostte 20 uur behangen inclusief materiaal 3,20 en de ondersteuning van knecht Jan ging voor een uurloon van 4 cent per uur. Piet en Riet Louter Gerrits zoon Piet Louter volgde na de lagere school een opleiding voor schilder in een internaat in Lim burg, vanaf 1942 tot 1946, met onderbrekingen door de oorlog. In 1946 ging hij bij zijn vader werken. Ook zijn broer Nico volgde deze opleiding. Toen vader Louter in 1951 overleed ging het bedrijf verder als V.O.F. weduwe G. Louter en Zonen P.C. Louter en N.A. Louter (officieel in 1953). Piet werkte aanvankelijk samen met zijn broer Nico maar deze besloot later in loondienst bij het bedrijf maar ook bij andere schildersbedrijven te gaan werken. Nico werkte tot 1972 bij schildersbedrijf Louter. Net zoals er vroeger veel bakkers en kruideniers waren had je ook veel schildersbedrijven. Piet meent dat de concurrentie wel meeviel. In ieder geval is er nu geen één meer over van de oude concurrenten. We noemen in Groet Druiven en Koeten. Oud en Cor Riet heeft tot ongeveer 2000 in de winkel gewerkt. Vanaf 1988 samen met de dochters Ria en vanaf 1991 ook met Elly. In 1984 kwam de door Wildeboer gebouwde nieuwe werkplaats gereed. De benodigde grond werd van Gerrit Meereboer (vroeger Roozendaal) gekocht. Een deel van de oude werkplaats werd bij de winkel gevoegd. Piet was in de eerste plaats vakman en zeer ver knocht aan het ambachtelijk schilderen, behangen en glaszetten. Het managen van het bedrijf viel hem niet mee. In 1993 treedt hij terug uit het bedrijf. Eind 1992 begon hij al afscheid te nemen en in maart 1993 heeft hij met een zeker gevoel van bevrijding het bedrijf en zelfs huis en haard verlaten en is letterlijk weggelopen door een voettocht van vijf maanden te maken naar Santiago de Compostela. Meijer in Schoorl en Jo de Leeuw in Schoorldam. Nog veel vroeger, in de tijd van Gerrit Louter, had je ook nog Aris Kriller, een paar huizen verderop bij de bocht van Pot. In 1961 werd Piet enig eigenaar van het bedrijf. Na zijn huwelijk in 1954 werd een deel van de werkplaats verbouwd tot winkel. Het winkelgebeu- ren kwam voor het grootste deel op de schouders van zijn vrouw Riet die naast de zorg voor de zeven kinderen de winkel gedurende een groot aantal jaren tot bloei bracht. 6USS0K Gerrit Louter aan zijn bureau 1906-1913 Piet Louter Riet Louter in haar winkel Heereweg 143 - Schoorl - 509 14 52 Schilder- en behangwerk Alle soorten beglazingen o.a. isolerend en gefigureerd Gehard voor uw veiligheid Gelaagd tegen inbraak Speciaalwinkel in verf, glas, behang en alle gereedschappen Advies van mensen uit het vak Advertentie in "Van de Duinvoet", 2003 Cultuur-historische Vereniging Scoronlo december 2013 wkvav

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2013 | | pagina 94