Henk Kok is als horlogemaker op het adres Duin weg 22 aangevangen. Hoe dit zo gekomen is, is verborgen in de historie. Hemzelf kunnen we het niet meer vragen en zijn latere echtgenote heeft zich er niet over uitgelaten. Wel hebben we vernomen dat Henk sprak over "zijn shoppie". In deze periode kreeg hij kennis aan Jopie Dalen- berg. Zij werkte toen als verpleegster in Amsterdam. Jopie was afkomstig uit Groet en zij had bij de klein tjes daar leiding gegeven aan de Zondagsschool. Toen zij naar Amsterdam vertrok heeft moeder Dalenberg dat van haar overgenomen. In 1964 zijn Jopie en Henk getrouwd. Het echtpaar kreeg drie kinderen waarvan er één kort na de geboorte helaas is overleden. Ai U mm-mS I I I f 1 k - T - - Duinweg 22 is nu een mountainbike centrum. De etalage is nog min of meer uit Kok's tijd Cultuur-historische Vereniging Scoronlo december 2013 MTB CE UT RU m SC V jjr Hendrik Kok, de horlogemaker van Schoorl Duinweg 22 en Heereweg 55 Niet alleen een horlogemaker, maar ook verder een begaafd, markant mens. Hij kon bijvoorbeeld heel goed tekenen. Door hem zijn ondermeer pentekeningen gemaakt van de beide kerkjes en de huisjes met het Raadhuisje van Groet. Bakker De Jong, die toen zijn winkel in het centrum van de Schoorlse Buurt had, heeft nog koektrommels verkocht met zijn tekeningen daarop. Misschien heeft iemand deze nog wel. Henk was lid van het Noordhollands Kamerkoor en het Schoorls Gemengd Koor, dus zingen kon hij. Als een concert van dat laatste koor was afgelopen, ruimde hij dikwijls in zijn eentje het podium en de rommel op. I

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2013 | | pagina 84