Koorn sr. was vroeger vertegenwoordiger bij Timmerman graanhandel in Alkmaar. Zijn vrouw wilde altijd al graag een zaak beginnen. Het werd Schoorl en zijn kwaliteiten als vertegenwoordiger kwamen goed van pas als hij bij de boeren in de omgeving overalls, werkhemden, ondergoed, sok ken etc. aan de man bracht. Zijn vrouw verkocht hetzelfde assortiment in de winkel. Op Heereweg 36 werd naast damesmodekleding, babykleding, ondergoed, lakens en tafelkleden ook fournituren verkocht en Koorn was daarmee een concurrent van Nieuwland die aan de overkant zat. In 1971-1972 werd de zaak verbouwd en kwam m liggen waar Burgering en overbuurman Butter zich tijdens razzia's in de Tweede Wereldoorlog schuil hielden. In 1994 ging de zaak volledig over naar zoon Mark en zijn vrouw Ingrid. Zij gingen dat jaar de zaak verder vergroten door het pand Heereweg 34, waar Piet Meyer ooit zijn ijzerwaren verkocht, te kopen en begonnen daar de Herenmode zaak. Later is dat weer verandert en kwam de lingerie erin en ging de Herenmode naar Heereweg 36. Weer wat later, in 2000, werd de zaak vergroot met een geheel nieuwe aanbouw van 100 m2 naar de situatie zoals die nu is. Mark Koorn stopte met werken in de winkel in 2002 waarna zijn vrouw de zaak alleen voortzette. De Herenmode afdeling werd toen niet gecontinueerd. Ook de lingerie ging er uit. Heereweg 34 werd toen verkocht aan de Rabobank. er een achteringang. Tijdens de verbouwing, waarbij de keuken bij de zaak werd getrokken, kwam onder de vloer de onderduikruimte bloot te Koorn was in Schoorl en wijde omtrek bekend door zijn modeshows. Hoofdza kelijk vrouwelijke modellen, maar soms ook een heer, lieten de laatste mode zien in de Rustende Jager in Schoorl. Met Koninginnedag werd altijd 's morgens een modeshow gedaan in de Roode Leeuw. Momenteel vinden deze shows in het eigen pand plaats. KODRN i *7 De heer en mevrouw Koorn sr. met links Mary Bakker en rechts Adri Voetee KODRN MmmwM'M Het pand en de fraaie etalage na de verbouwing in 2000 Cultuur-historische Vereniging Scoronlo december 2013

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2013 | | pagina 80