Zijn oudste zoon Piet Gutter was een onder nemend type. In 1928 vertrok hij op 17 jarige leeftijd naar Canada. De reis werd mede mogelijk gemaakt door de gemeente Schoorl, die 30 gulden betaalde voor de reis. In Canada werkte hij zich op tot de eigenaar van een boter en ijsfabriek. Wel veranderde hij zijn naam in Cutter, want "Butter of Gutter" (boter van de goot) gaat echt niet. Aldert Gutter, een zoon van Albert, vertrok na het overlijden van zijn vader naar Leiderdorp. Stien Gutter, de zuster van Aldert, zette samen met haar man, Jan van der Plas, de melkzaak voort. Toen haar vader de zaak nog deed bezorgde ze al melk. Toen het echtpaar van der Pias-Gutter in 1949 ook naar Canada verhuisde werd de melkzaak overgedaan aan de Hart die de zaak verbouwde. Het echtpaar van der Plas-Gutter nam de foto's van de melkzaak mee naar Canada maar door de in tact gebleven familiebanden zijn deze weer terug naar Schoorl gegaan en worden hier, deels, afgedrukt. De Hart deed de winkel over aan Jan Wardenaar. Ook Wardenaar deed in melk. Gutter en de Hart huurden de zaak van de Leeuw die naast schilder ook drogist was en die sinds 1936 op deze locatie zat. Later werd de winkel van Wardenaar van nummer 23 gecombineerd met nummer 21 en ging Warde naar alleen drogisterijartikelen verkopen. Dit was het einde van de melkhandel. Dit zou het einde kunnen zijn geweest van de naam Gutter in Schoorl, ware het niet dat Aldert Gutter in 1944 na diverse fietstochten vanuit Leiderdorp op antiplofbanden naar Schoorl was gefietst om voedsel te halen voor zijn gezin. Hij keerde terug naar Schoorl omdat daar meer eten te krijgen was. Daar overleed hij in 1945 op 32 jarige leeftijd. Hij liet een vrouw en drie zonen na. Hierna zijn er nog twee generaties Gutter geboren in Schoorl, deze zijn echter allen naar elders vertrokken, zodat er nu geen Gutters meer in Schoorl wonen. Aldert Gutter In het rechterdeel van dit pand zat op nummer 23 de melkhandel van Gutter en later van der Plas. Hier de huidige situatie Rechts daarvan het pand van het Kruidvat (nummer 25) en daarnaast Sunny and Djive (nummer 29) Cultuur-historische Vereniging Scoronlo december 2013

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2013 | | pagina 70