Hij woont nog steeds op nummer 41 maar voor de fietsen moet je nu op de Duinvoetweg hoek Duinweg zijn. Het oude pand op de Duinweg is helemaal vlak gegaan en hoewel het eerst de bedoeling was daar na herbouw de fietsenhandel opnieuw op te bouwen is het daar toch niet van gekomen. De nieuwe locatie ligt meer in de loop. Jeroen Raat en zijn vrouw Monique richten zich naast het taxibedrijf hoofdzakelijk op de fietsen- verhuur en de verkoop van fietsbenodigdheden. Voordat ze het pand op Duinweg 2 - ingang overigens op de Duinvoetweg - betrokken heeft hier de mandenmakerij van De Boer in gezeten. In 1967 kwam de zaak van de Spar van Brakenhoff (eigenaar Doets uit Purmerend) en daarna de damesmodezaak Paraguay van mevrouw Hart. Daartussendoor heeft er nog een concurrerende fietsenzaak van Kuiper in gezeten. Die heeft het echter niet volgehouden. Ook zijn daar nog een jaar bloemen verkocht. Door sloop en herbouw van de zaak op Duinweg 41 moest Raat noodgedwongen uitzien naar een tijdelijk onderkomen. Dit werd gevonden in het oude postkantoor op de Paardenmarkt. Raat begon daar in april 2007 met verhuur van fietsen en ook de taxi's werden vanaf daar gestationeerd. April 2009 zijn ze begonnen op Duinweg 2 met de verhuur van fietsen vanuit dat pand en toen ook nog even op de Paardenmarkt. Daar zijn ze per 1 juli 2009 gestopt met hun activiteiten. Als je dit zo leest kun je wat Raat betreft echt spreken van een fietsdynastie! Avdtje Qisdom Het nieuwe verkooppunt van Raat op Duinweg 2 De fietsenwerkplaats Voorheen de fietsenzaak op Duinweg 41. Zo ziet het er nu uit Cultuur-historische Vereniging Scoronlo december 2013

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2013 | | pagina 41