SUecA J ±&er$ tr**f t Qi&d&m Vandaag, om precies te zijn vanmiddag om vijf uur zal Cor Rens in Camperduin voorgoed de winkel deur van zijn levensmiddelenbedrijf achter zich dichttrekken en voor de laatste maal de sleutel van het slot omdraaien. Na bijna vierendertig jaar zet de familie Rens er een punt achter. Men houdt het voorgezien, uit bittere noodzaak. Het kan eenvou dig niet meer, er is geen droog stuk brood meer in te verdienen. Al eerder liep Rens met het idee rond om zijn zaak te sluiten, maar nu gaat het dan definitief gebeuren. Het voormalige zuurballen en stokzoethoutwinkel- tje wordt opgeheven, het enige en laatste levens middelenbedrijf van Camperduin. "Het kon niet langer, meer en meer ging het bergaf waarts, ons soort bedrijfjes worden opgevreten door de groten. Wij zijn niet meer dan alleen maar voor de kruimels, voor de vergeten boodschappen, en het laat zich raden dat dit financieel niet haalbaar is", vertelt Cor Rens. Zijn vrouw kan maar moeilijk wennen aan de gedachte, dat het na vandaag allemaal voorbij is, maar ook zij zag het al geruime tijd niet meer zitten. Op een handjevol vaste klanten na liep men haar deur voorbij. Ook van de campings die in de omgeving dik gezaaid zijn moest men het niet hebben. "Ze stappen in de auto, rijden naar een grote collega, denken dat ze wat verdiend hebben, dozen vol worden in huis gehaald en wat denk je? Na een poosje komen ze bij mij omdat ze een busje nootmuskaat hebben vergeten. Kijk en dan kan ik mij razend maken. Nee, het hoeft allemaal niet meer voor ons", aldus mevrouw Rens. Vierendertig jaar geleden, op drie december nam Cor Rens de zaak over van Jan Kramer die naast z'n levensmiddelenbranche ook nog motorfietsen repareerde. Tijdens de bezetting evacueerde men en werd het bedrijf gesloten. Hierna heeft men jaren goede zaken gedaan. Rens herinnert zich nog de tijd dat de klanten in rijen tot zelfs buiten de deur stonden te wachten op hun beurt. Met drie man stond men in die tijd achter de toonbank. Cor Rens was een kruidenier van de oude stem pel. Hij haalde de boekjes bij zijn klanten, en bracht later de boodschappen aan huis. "Tot in de keuken, het man keerde er nog maar aan dat ik ze in het aanrechtkastje zette" zegt hij. "Later kwamen de grote jongens in onze branche en die hebben ons de strot afgebeten. De tijd is voorbij dat ik mijn klanten een kratje bier thuis bezorgde. Als ik mijn auto start, is de winst al vertrokken". In Camperduin zal men het knusse winkeltje van Rens missen. Uit het NHD, 12 juli 1975 Jouke Minkema De huidige situatie Cultuur-historische Vereniging Scoronlo december 2013 H J ft i -y Rens, in levensmiddelen Heereweg 290 Camperduin Cor Rens moet zijn winkeltje sluiten. "Voor een echte kruidenier is niets meer te verdienen."

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2013 | | pagina 125