Jfa/mt V 7 /ES mme Gerrit kwam uit de Zijpe en is geboren op 5 april 1893. Met zijn vrouw Elizabeth van der Molen en dochter Trijnie kwamen ze daar in maart 1925 wonen. Voordien was hij nog met zijn twee broers boer in de Zijpe geweest. Hij nam de groentezaak en het café over van zijn schoonvader Wiebe van der Molen ooit uit Stavoren. Zoon Cees is in Groet geboren en wel op 26 september 1925. Gerrit is 87 jaar geworden en zijn vrouw 74 jaar. i m Gerrit Marees ventte met een handkar (zie foto) al leen op zaterdagmorgen tot de Idenslaan en 's mid dags tot eind Camperduin. Op de tussenliggende dagen werkte Gerrit op arbeidsovereenkomst bij Staatsbosbeheer of indien dat niet mogelijk was bij de melkfabriek "De Goede Verwachting" of de zuurkoolfabriek in Warmenhuizen. Zoon Cees liep al op z'n 5e jaar op school welke achter het huis stond. Dit onder leiding van meester Kettenborg tot in de vierde klas. Toen kwam Willem Bant. Juffrouw Arpeau was er toen ook al. i Rechts op de foto Cees ongeveer 10 jaar oud hier voor zijn vader. Links een vriendje Foto waarschijnlijk genomen op de hoek Hargergat/Jaagkade. Cultuur-historische Vereniging Scoronlo december 2013 A Jfy/tf/x Groentewinkel Gerrit Marees Groet In het pand Heereweg 255 is de groentewinkel geweest van Gerrit Marees. Het pand had eerst huisnummer A91. Het pand is tweemaal vergroot nadat het er al in 1630 stond en toen alleen woning was. Later werd een winkeldeel links aangebouwd en een café, De Eenhoorn genaamd, rechts aangebouwd. .'VV.x

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2013 | | pagina 106