X SUrcA Jfetjfrg/H Cees, die inmiddels 69 jaar oud is, is op zijn elfde begonnen met het verkopen van zeepieren. Hiertoe had hij achter zijn ouderlijk woonhuis rietmatten opgericht van waaruit hij zijn nering bedreef. Cees moest nog schoolgaan, maar vanuit de roomse school die aan de overkant van de Heereweg stond, had hij een goed zicht op de omzet die door zijn moeder in Cees zijn plaats werd behaald. Cees is in zijn jeugd ook begonnen om hengels te verkopen, eerst tegen kostprijs en op afroep, later is hij hierin groter gegroeid. De rietmatten verdwenen en de hengels en de wormen waren nu in het zomerhuis achter het woonhuis te vinden. Toen Cees op twintigjarige leeftijd of daaromtrent was gekomen, hield zijn vader, die van oorsprong grondwerker was, het in dat vak voor gezien en trad toe tot de rijen van de Catrijpse middenstand. Op de bijgevoegde foto is de situatie van die tijd te zien; het woonhuis en het zomerhuis met daarin de hengels, buiten de brommer van Cees Bruin, de hengels die in de kast aan de voorkant van het woonhuis waren uitgestald en het bord aan de voorkant van de gevel en niet over het hoofd te zien, de boom voor het huis met het uithangbord met daarop geschreven "J. Bruin, visartikelen en zeepieren". De woonkamer van het huis is in de daarop volgende tijd in drie tranches opgeofferd om winkelruimte te worden. Eerst het voorste gedeelte en toen steeds verder. Jan Bruin moest dus naar achter. Hij begon rond 1976 te sukkelen met zijn gezondheid en een tijdje daarna is hij overleden. De zaak is vervolgens door Cees en Marian voortgezet. In 1980 is de winkel door aannemer Zwagerman definitief ver bouwd. waarbij de hele voorkant is betrokken. Cees en Marian wonen nu in het zomerhuis. V V t If!3 Cultuur-historische Vereniging Scoronlo december 2013 IU i y Dierenspeciaalzaak en Hengelsport Bruin Heereweg 180 Catrijp In het begin was er het woonhuis aan de Heereweg 180 te Catrijp. Het is gebouwd in 1912, dus al weer enige tijd geleden. Cees Bruin en zijn echtgenote Marian Bruin drijven op dat adres nu een zaak in dierenbenodigdheden. Het echtpaar is voorzien van twee schoondochters, waarvan er een Jessica heet en die geregeld helpt en de ander Annemarie en die af en toe inspringt. Marian en Cees blaken van energie en zijn helemaal nog niet van plan om te stoppen.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2013 | | pagina 101