Zand erover +&Y3" ntijiiffH Oisnnm Dan kom ik op het volgende punt: "Regeren is vooruitzien" en daarom moeten we niet denken dat het zo wel doorsuk kelt in het bestuur: de zittende bestuursleden doen hun werk meer dan enthousiast maar soms komen er toch gezond heidsproblemen om de hoek kijken! Op de convocatie voor de jaarvergadering komt zeker ook weer de oproep voor nieuwe bestuursleden! En echt, als we in de toekomst de vereniging willen continueren zullen er toch echt nieuwe bestuursleden nodig zijn! Ik ben niet van de oude stempel maar soms moet ik toch wennen aan veranderingen. In de vereniging overtuigen mensen me dan soms dat het niet anders kan! Of delen we samen de blijdschap als bijvoorbeeld toch een pand behouden blijft, zoals in Camperduin op nummer 389! In ons bestuur hebben we mensen die hier altijd gewoond hebben en die heel veel van dorp en strand weten. Zij botsen vaak, actief als ze zijn ook in andere commissies of overlegorganen, tegen de arrogantie van de ontwikkelaars. Na overleg doen die toch vaak hun eigen zin! De twee vragen die me dan te binnen schieten zijn: Hoe ervaren de oorspronkelijke bewoners de veranderingen? Wat is de houding van de nieuwkomers in onze dorpen? Zij voegen in de meeste gevallen veel goeds toe!! Als laatste wil ik u zeggen welke lezing mij de afgelopen periode 2012 -2013 het meest heeft geraakt. Dat was de avond van 11 oktober 2012 over de Duinstreek en de overdracht van al die mooie ingebonden Duinstreken door de heer Aad van der Oord, uit naam van zijn overleden broer! Jouke Minkema had een mooi overzicht gemaakt van de geschiedenis van de Duinstreek! En zijn boeken lagen op tafel! Ook Gerard Tamis en Kees Bakker van het videojournaal, waarop we altijd weer een beroep kunnen doen, waren aanwezig!! Ik wens u weer heel veel leesple zier aan deze weer met zoveel inzet en inzicht samengestelde periodiek! Namens het Bestuur, UW VOORZITTER Ela Hulshoff - Voorn Cultuur-historische Vereniging Scoronlo mei 2013 w /I J w Sé 4 mme Laatst werd ik op een morgen wakker en wat bijna nooit gebeurt ik wist me de droom van deze nacht nog te her inneren. Ik had gedroomd over de "Prince George", het slagschip dat sinds 1921 nabij Camperduin voor de Hondsbossche Zeewering ligt. In m'n droomfantasie werd het schip geheel onder het zand gespoten en zelfs de nog aanwezige strekdammen verdwe nen onder het zand. Ik mocht er zelfs niet meer bij komen. De zeewering was al afgezet voor bezoekers welke dagelijks langs de dijk lopen of fiet sen. Zelfs m'n excuus dat ik jaren terug een boekje over dit schip had gemaakt, en het zodoende vaak mijn schip noemde en het nu al voor de helft onder het zand zag verdwijnen en het schip nog eenmaal van dichtbij wilde zien. hielp ook niet veel. Ze zul len de vitrine welke ik in de "Dijk te Kijk" te Petten over dit schip heb ingericht toch wel hebben laten staan. In mijn droom dus op naar Petten. Ook mijn vitrine was al leeg gehaald. De medewerkster daar deed het af door te zeggen dat er toch niets meer van het schip te zien was. Normaal komen dromen bijna nooit uit maar op het einde van het jaar is het zover. Het schip wordt na meer dan 90 jaar aanwezigheid bij strek dam 24 onder het zand begraven en of de inhoud in de vitrine kan blijven is ook nog niet zeker. Voorlopig nog wel. denk ik. Ik hoop dat ik de komende jaren eens droom dat door een zware storm de "Prince George" door het vele stuiven weer tevoorschijn is gekomen en de media melden dat bij Camperduin de restanten van een waarschijnlijk Brits oorlogsschip, welke geheel onder het zand lag. weer boven water is geko men. Of deze droom ook weer uit komt weet Een dromer

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2013 | | pagina 4