Van de Bestuurstafel 1988 - 2013 SCORONLO 25 J A A R In de eerste uitgave van de periodiek van 1989 vindt U al een functieomschrijving van onze periodiek onder de kop Doelstellingen/Activiteiten van Scoronlo. Dit houdt ook in het uitgeven van een periodiek waarin dan staan verhalen van vroeger, foto's van vroeger en nu, bespreken van artikelen over geschiedenis, kunst, cultuur, huizen, land, winkels, etc. Met de periodiek wordt ook de band onderhouden met leden en belangstellenden. Do eerste activiteit in het jubileumjaar was de interessante goed onderbouwde lezing van Hans Nauta op 26 februari 2013. Naast veel trouwe leden waren er heel veel geïnteresseerden. Tot nu toe stelden wij ons heel bescheiden op naar de belangstellenden als ze vroegen of er onkosten aan de avond verbonden waren. Iemand van onze leden had, heel terecht, mij er al eens op gewezen dat belangstellenden best wel iets willen doneren. Het bestuur heeft daarom besloten dat we op de avonden van onze lezingen een busje zullen neerzetten met daarop: Vrijwillige Bijdrage. Na de lezing heeft zich een nieuw lid aangemeld. Op dit moment is het aantal leden 203. Het is altijd goed naar buiten toe aan PR te doen. Drukkerij Gerja is bezig met het ontwerpen van een mooie gekleurde flyer. Ook staan we ieder jaar op de PROMOTIEMARKT, georgani seerd vanuit de Oorsprong! Vanwege ons jubileumjaar werken Redactie en Bestuur samen aan de uitgave van een speciale JUBILEUMPERIO DIEK. Het thema is: Hoe het was en hoe het is. De Winkel stand in onze dorpen Schoorl, Groet en Camperduin. Ook onze jaarvergadering op 23 mei krijgt een feestelijk tintje. Na de pauze zal mevrouw Elly van den Oord ons een presen tatie laten zien met beelden van de herstructurering van de Heereweg. Zij heeft de foto's ge maakt en haar man Henk heeft daarvan een film samengesteld met bijpassende muziek! Vanaf 14 december 1973 wonen mijn man Piet en ik op de Middenweydt. De vereniging Scoronlo bestond toen nog niet. Als dat wel zo was geweest dan had ik waarschijnlijk eerder geleerd met andere ogen naar het dorp te kijken en me in de geschiedenis van de regio, sa men met anderen, te verdiepen! In 1988 werd Scoronlo opgericht en in 2003 kwam ik in het bestuur! De toenmalige voorzit ter Klaas van Lienen, helaas veel te vroeg overleden, is mijn grote leermeester geworden! In de periode 2003 - 2013 is er een heel proces op gang gekomen. Van het begin van mijn bestuursperiode herinner ik me de namen: Groen Platvorm en Vrienden van de Stolp. De taken waren heel overzichtelijk. De sfeer altijd goed. Er was nog geen website: www.scoronlo.nl, er was veel minder netwerk. De medewer kers van het Regionaal Archief kwamen in de loop van de tijd steeds meer in beeld, vooral na hun verhuizing naar de Berger- weg. Radio 80 komt in beeld: in de toekomst mogen wij, evenals de cultuurhistorische verenigin gen Bergen en Eg mond, een uur vullen. De kontakten met de bibliotheek Kennemerwaard zijn verstevigd. Cultuur-historische Vereniging Scoronlo mei 2013

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2013 | | pagina 3