C£ T7 j'n fraJm* Kv. SFiftn +&<rr$ Qi&dom z* mrrjr Ons verenigingsjaar is rustig en gelijkmatig verlopen. Op dit moment telt onze vereniging 213 leden. Wij hebben ons in 2011 intensief bezig gehouden met het opstellen van het concept- huishoudelijk reglement. Wij hebben u dat concept gestuurd voor de jaarvergadering van 18 mei 2011. Het concept is toen nog niet goedgekeurd. Die avond heeft de heer Gijs van Reenen aangeboden met enkele bestuursleden de tekst nog eens goed door te nemen. Dat is in 2012 gebeurd. Tevens wilde onze redactie terecht nog eens met ons bestuur om de tafel, om de artikelen door te nemen, die be trekking hebben op het dragen van de verantwoording voor de artikelen. Alleen als er sprake is van juridische aangelegenheden, bijvoorbeeld als iemand zou menen dat er onwaarheden in de artikelen zouden staan en zich daarvoor schadeloos gesteld zou willen worden, is het bestuur aansprakelijk. Verder vertrouwt ons bestuur de inhoud van de periodiek en het publiceren van de artikelen naar waarheid, met vermelding van de bronnen en het van tevoren voorleggen van de artikelen aan de schrijvers, geheel toe aan de redactie van dit huidige moment! Nadat wij met de heer Gijs van Reenen de tekst hadden doorgenomen, hebben wij de leden van de redactie uitgenodigd in onze bestuursvergadering en ons volledig vertrouwen in hen uitgesproken. Het was een opbouwend en positief gesprek! U kunt bij de uitnodiging voor de jaarvergadering op 23 mei 2012 het nieuwe concept tegemoet zien bij de convocatie. Wij vinden het natuurlijk heel belangrijk dat u uw mening opnieuw geeft. Ik kan u vast melden dat na de pauze van de komende jaarver gadering Monique Zwetsloot een korte lezing zal verzorgen. In 2011 hebben wij twee leuke lezingen gehad: op 11 oktober 2011 heeft de heer Herman de Vos ons verteld over de walvis vaart in de 18e eeuw. Op 24 november is de heer Joop Ettcma op bezoek geweest om ons over de ontstaansgeschiede nis van de bodem te vertellen. Tevens was er de introductie van het boek van de heer Rolf Roos in de serie: Duinen en Mensen over het Zwanen water. Op woensdag 28 maart 2012 heeft de heer Roos zelf een lezing voor ons gegeven. Op 14 februari 2012 was mevrouw Carien Giesen onze gastspreekster. Zij heeft verteld over Wijk aan Zee. Wij hebben een mooie schen king ontvangen van de heer en mevrouw I loogendam. Een flink aantal boeken. "Schoorl Klopt": het nieuwe plan voor het centrum van Schoorl. Nadere informatie volgt op de ledenvergadering van 23 mei. We wensen u veel leesplezier aan deze weer met veel zorg en aandacht gemaakte nieuwe periodiek! Nummer 36 alweer! Namens het bestuur: Ela Hulshoff-Voorn Cultuur historische Vereniging Scoronlo mei 2012 Van de bestuurstafel

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2012 | | pagina 4