nog een weilandje waar een geit op graasde. Vrouw Greeuw molk de geit en de melk werd door een berkenhouten zeef gegoten waarin een geperforeerde mes sing bodem zat. Het was een vast ritueel daarna de melk in een pot van aardewerk over te gieten. Maartje Greeuw had een winkeltje aan de Voorweg en wijlen Piet Bijl wist nog te vertellen dat het daar altijd zo lekker rook naar appels en sinaasappels. Piet was er trots op dat hij sinaasappelen mocht leveren aan meneer pastoor hoewel hij zelf niet katholiek was. Binnen het katholieke volksdeel werd daarover nog wel eens gemord zo als dat in die tijd niet ongebruikelijk was. Meneer pastoor liet zich echter niet vermurwen. "Greeuw doet het al zo lang, dat moet maar zo blijven" zei hij. Piet's kleinkind, de latere mevrouw Bes, wist nog te vertellen dat ze als kind aan de Voorweg logeerde. In de bedstee. Toen ze eens van daar uit door een kiertje de kamer in gluurde zag ze opa Greeuw aan tafel zitten. Hij rommelde wat met een lapje en toen dacht ze, wat doet hij nou? Later hoorde ze dat opa zijn glazen oog indeed. Piet overleed 13 oktober 1960. Hij was toen al heel lang weduwnaar. Zijn vrouw Maartje overleed al op 14 december 1943. Aan Piet's overlijden is nog een stukje in de krant gewijd omdat hij toen de oudste én in Schoorl geborene zou zijn. Hij is 93 jaar geworden. Piet was niet alleen met groente en fruit bezig. In zijn jonge jaren was hij een voorvechter voor de verbetering van maatschap- De weduwe van Piet Tim merman, Maartje Pijper, liet in 1903 een huisje bouwen aan de Voorweg op nummer 1 dat Piet Greeuw en zijn vrouw gingen huren. In 1915 kochten zij dit huis. Greeuw's nering was het venten van fruit. Later kwam daar groente bij en ook pinda's verkocht hij van zijn handkar. De kar was goed verlicht met kaarslantaarns wat wel moest want hij liep hele afstanden, zelfs naar Koedijk en YVarmen- huizen. De lantaarns werden door de kleinkinderen nog wel eens voor Sint Maarten gebruikt. Later werd de handkar ingewis seld voor een bakfiets en hij begon zelf groente te verbouwen aan de Laanweg tegenover de vroegere buurtsuper van Aarsen/dc Groot. Ook had hij N&jlrgÏH Oi&dom 'mme Het zeefje en de aardewerkpot zoals in de tekst genoemd. Het huisje van Piet Greeuw en zijn vrouw Maartje Oostwouder aan de Voorweg nummer 1. De lantaarn door Piet Greeuw gebruikt op zijn bakfiets. Cultuur historische Vereniging Scoronlo mei 2012

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2012 | | pagina 17