De Schoorlaar Piet Greeuw We besteden dit keer aandacht aan de vroeger bekende Schoorlaar, de groente en fruithandelaar Piet Greeuw (1866-1960). De schrijver van dit artikel is Henk Snip. Hij kreeg gelukkig veel informatie van twee kleindochters. Piet Greeuw was een bekende Schoorlaar. Hij is al heel lang niet meer onder ons. Hij over leed in 1960. Hij was in Schoorl vooral bekend omdat hij ventte met groente en fruit. Zijn ouders waren Dirk Greeuw, van beroep slachter cn winkelier, en Suzanna van Rinsum. Dirk was een geboren Schoorlaar en Suzanna kwam van de Zijpe. Zij kregen twaalf kinderen waarvan er zeven jong overleden. Eén van hun kinderen was Pieter, geboren op 13 december 1866 in Schoorldam. Hij trouwde 4 mei 1890 met Maart je Oostwouder. Maartje is geboren in Oterleek en woonde daar tot haar trouwen. Na hun huwelijk vestigden zij zich in Schoorl. Het echtpaar kreeg vier dochters. Het is nu bijna niet voor te stellen maar allen gingen tussen hun 13e en 14e jarige leef tijd buiten Schoorl werken, in de Piet Greeuw met zijn fruithandel op de handkar. huishouding. Twee gingen naar Bergen, écn naar Warmenhuizen en één naar Alkmaar. Van twee kleinkinderen van Pieter en Maartje, de dames Leida Bes-Koster en Aad Kor ver-Stam, tekende ik de geschiedenis van Piet Greeuw op. De dames waren toen al ver in de negentig. Piet werkte aanvankelijk als los werkman bij 'l ijmen Timmerman van de uitspanning "De Rode Leeuw". Hij pakte van alles aan. Hij hielp onder andere met hooien en was dan niet te beroerd daar voor desnoods naar de Schermer te lopen. De vader van Piet kocht langs de weg wel eens een koe. Hem is een keer overkomen dat hij, onderweg naar Schoorl, de nodige borrels nuttigde waarbij de koe vergeten werd. Die ging dan vast zijn eigen gang. In ieder geval kwam hij zonder koe thuis. De moeder van Piet kon niet lezen en schrijven. Cultuurhistorische Vereniging Scoronlo mei 2012 egoAj HcijJrgU Qi&dom 'mmc9f/ De ouders van Piet Greeuw: Dirk Greeuw en Suzanna van Rinsum.

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2012 | | pagina 16