u j'n 1 lain tfv. JVutMt H&jlrgU Otsnnm 7s mmc Algemeen Op dit moment telt onze ver eniging 215 leden. De periodiek wordt aan achttien verenigin gen/instanties toegestuurd. Een periode vol activiteiten in 2010 ligt achter ons. Monumentenweekend 2010 Wij zijn heel blij met de nauwe samenwerking met de beleidsmedewerkster cultuurhis torie van de Gemeente Bergen, mevrouw Boukje Detmar. Zij had ons benaderd voor het Monumenten weekend 2010 op 12 en 13 september. Zij heeft ons organisatorisch, maar ook financieel, de ruimte gegeven om Monumentendag voor veel mensen heel waardevol te maken. Niet alleen beide kerken in Schoorl en Groet waren geopend voor het publiek, maar ook het Oude Raadhuisje aan de Kerkbrink. Bovendien waren er in de dorpskernen Schoorl en Bergen interessante lezingen gegeven die betrekking hadden op het thema van de Monumen tendag: "De 19e eeuw". Harold Bos belichtte "De Smaak van de 19e eeuw" en Peter van den Berg gaf een lezing over "De Egmondse School". Wil Janssen heeft op zaterdag 12 september in beide kerken uitleg gegeven over de graf stenen. Samen met mevrouw Hanny Schuurman houdt hij zich met dit project bezig. U hoort er in de toekomst meer over. Verder hebben veel vrijwil ligers zich van hun beste kant laten zien! Bestuur In 2010 heeft een bestuurswisse ling plaats gevonden. Mevrouw Hetty Keessen is uit het bestuur gegaan, omdat haar be stuursperiode erop zat. Gelukkig blijft ze voor de vereniging actief door de ledenadministratie bij te houden en ook door het opstel len van de convocaties te blijven verzorgen. Wij verwelkomen mevrouw Monique Zwetsloot die sinds de jaarvergadering van 19 mei 2010 het bestuur versterkt. Momen teel geeft zij in "De Oorsprong" een cursus over de geschiedenis van de kop van Noord-Holland met o.a. als aandachtspunt de opgravingen bij het Geestmer- ambacht waarvan zij ons al een voorproefje had gegeven na de pauze tijdens de jaarvergadering op 19 mei 2010. Ook het aandeel van Jan van Scorel bij het droogleggen van de Zijpc is een onderdeel van deze cursus en nog veel meer. Excursies Op 25 september was de excursie naar de museummolen "De gouden Engel" in Koedijk een groot succes. De deelnemers hebben genoten van de uitleg van de heer Eric Zwijnenberg. De excursie stond onder leiding van ons nieuwe bestuurslid Monique Zwetsloot. Regionaal Archief en het Archeologisch Centrum Het Regionaal Archief en het Archeologisch Centrum zijn beide verhuisd vanaf hun afzon derlijke locaties. Ze zitten nu in eenzelfde gebouw namelijk in de oude ambachtsschool aan de Berger weg in Alkmaar. U bent van harte welkom op het nieuwe adres tijdens de openingsuren (maandags gesloten). Recent gehouden lezingen en de planning Op 29 september was de heer Harry de Raad van het Regionaal Archief bij onze vereniging te gast, niet alleen voor het geven van een lezing, maar vooral ook om samen met de leden oude foto's te traceren. Op 19 oktober was de heer Peter van den Berg in de Blinkerd om een lezing te geven over "De Egmondse Schoorl" en over de schilder George Hitchcock en zijn tijdgenoten. Op 14 november werd in de Blinkerd aandacht geschonken aan het leven en werk van de Cultuur-historische Vereniging Scoronlo april 2011 Van de bestuurstafel

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2011 | | pagina 4