stuur van Schoorl om barakken, welke zijn overgebleven van het Wehrmachtskamp (voormalig Kamp Schoorl aan de Oorsprong weg) in deze gemeente, te doen verbouwen teneinde deze tijdelijk als woonhuizen in gebruik te nemen, zulks op grond van de overweging, dat op deze wijze met weinig kosten in een tijd van woningschaarste behoorlijke woonruimte te verkrijgen zou zijn. Na onderzoek ter plaatse door een commissie van deskundigen meent het bestuur van de Bond Heemschut, hoewel het zich daarbij bewust is van het grote belang dat in deze tijd verbonden is aan het verkrijgen van woonruimte, dat de be oogde verbouwing tot tijdelijke woonruimte ontoelaatbaar moet worden geacht. Zowel uit oogpunt van volks huisvesting als uit oogpunt van landschapsschoon meent het Bestuur van de Bond te moeten protesteren tegen de plannen, welke bovendien een afwijking van het bestaande uitbreidings plan vormen. Voorgesteld wordt het terrein te bestemmen tot na tuurgebied zonder bebouwing, waarbij de mogelijkheid van het plaatsen van bijvoorbeeld een schuur in verband met het beheer van bos- en duingebied toelaatbaar geacht wordt. 1951 Bebouwing met zomer huisjes verhinderd te Schoorl. De bouw van een bijzonder ont sierend huis aan het Hargergat kon niet voorkomen worden, het aardige duinterrein is daarmee zeer geschonden. (Vraag van de redactie: wie weet hier meer over te vertellen?) 1952 Het Provinciaal bestuur van Noord-Hol land heeft besloten het ontwerpuitbrci- dingsplan voor de gemeente Schoorl, waartegen onze Bond indertijd heeft geprotesteerd, in te trekken. Het is te hopen dat er een gewijzigd plan zal komen, waarbij met de geop perde bezwaren rekening wordt gehouden. Dit uitbreidingsplan van Schoorl, dat onjuist van opzet werd geacht en in tal van details minder gelukkig, werd na ons uitvoerig request door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, die het lieten opstellen, ingetrokken. 1969 In de zestiger jaren deed een geval van de kabelbaan- koorts zich voor in Schoorl. (Oorsprongweg, terrein voor malig Kamp Schoorl). Heem schut heeft B. en W. verzocht geen vergunning te verlenen voor dit project. Kabelbanen horen thuis in pretparken of in de bergen, niet in ons gevoelige landschap waar zij storend en schadelijk zijn. Naar aanleiding van een aantal ingekomen bezwaarschriften, waaronder van Heemschut, hebben B. en W. van Schoorl afgezien van hun voornemen om aan de Nederlandse Heide Maatschappij vergunning te geven voor het bouwen van een kabelbaan. 1970 Men staat stil bij de dood van de Schoorlse architect C.YV. Royaards die op de avond van vrijdag 16 januari door een noodlottig verkeersongeval om het leven is gekomen. Terugkerend van het restaura tiewerk aan het Kasteel Het Loo, daarna van de kerk te Weesp en van een bezoek aan zijn moeder in Amsterdam, is hij in de Beemster vermoedelijk in een slip geraakt en daar later le venloos aangetroffen Als bijlage vermelde men onderstaande lijst waar hij zoal bij betrokken was. Bouw en restauraties, welke door C.W. Royaards, architect BNA, zijn verricht in de periode 1923-1970. 01. Woonhuis aan de Apollolaan 178 te Amsterdam (nieuwbouw) 1923 02. Restauratie Prinsengracht 855 te Amsterdam 03. Bouw woonhuis de „Oorsprong" te Schoorl (nieuwbouw). Noot: tevens woning van genoemde architect. 04. Restauratie Keizersgracht 743 te Amsterdam 05. Restauratie boerenhuis "Bcrwoud" te Hgmond 06. Bouw landhuis te Laren NH (nieuwbouw) 07. Bouw landhuis aan het Spaarnc te Heemstede (nieuwbouw) 08. Restauratie Armenhuis te Vlieland (eerste grote restauratie) 09. Restauratie Kasteel te Wijk bij Duurstede 10. Restauratic N.H. Kerk te Bergen NH 11. Restauratie huisje te Midsland, Terschelling 12. Restauratic Kerk te Den Hoorn op Texel 13. Kerk te Den Burg op Texel 14. Kerk te Oude Schild op Texel 15. Polderhuis te Wieringcrwaard 16. Kerk te Middenbeemster 17. Boerderij te Middenbeemster, de "Henhoorn" 18. Restauratie huis van Betje Wolff te Middenbeemster 19. Restauratic Koetshuis behorende bij het huis Keizersgracht 672 aan de Kerkstraat te Amsterdam. (Noot redactie: waarschijnlijk het koetshuis van de Keizers gracht met een eigen uitgang aan de Kerkstraat). 20. Stadhuis te Buren 21. Toren der N.H. Kerk te Buren 22. Panden Voorstraat len 2 te Buren 23. Muurhuizen te Buren 24. Muurhuis te Amersfoort (Sccretarishuisje). 25. Kasteel Heeswijk 26. Kasteel de Weijenburg te Echteld 27. Huis aan de Kalkmarkt, hoek Prins Hendrikkade te Amsterdam 28. Johan de Witthuis, Kneuterdijk 6 te 's Gravenhage 29. St. Agnietenconvent te Elburg Cultuur-historische Vereniging Scoronlo april 2011

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2011 | | pagina 17