4 or V [uti: ycfj rrfeo- °Cr SAreACtyrdo ncijirfhi, Abdije Qt&dom en mc Redactie Over de zaken die onze ver eniging betreffen kan ik heel optimistisch zijn. Op de eerste plaats zijn we Rob Boer en Henk Boekei heel dankbaar dat ze in de redactie blijven. Daarnaast verwelkomen we twee nieuwe redactieleden: de heer Wil Janssen uit Camper duin en de heer Martien Mol uit Schoorl. De heer Gerard Kramer uit Schoorl heeft toegezegd incidenteel zijn medewerking te verlenen! De basis is gelegd voor een goede communicatie tussen redactie en bestuur! Statuten en huis houdelijk reglement Op de jaarvergadering van 14 mei 2009 heeft u, leden, in de gastvrije Oorsprong aan de Dam weg (dit vanwege de afgebrande Blinkerd), de conceptwijziging van de statuten goedgekeurd. Op donderdag 12 november 2009 is de akte gepas seerd op het notariskantoor aan Rijksweg 18 te Schoorldam in het bijzijn van mevrouw Wijnbeld (notaris), Martien Mol en ondergetekende (namens het bestuur van Scoronlo). Wij zijn de heer Wennink (kandidaat notaris) erkentelijk voor zijn inzet bij de begeleiding van het proces "statutenwijziging". Hoofdpunten van de gewijzigde notulen zijn de toevoegingen dat de vereniging zich gaat inzetten voor behoud van historische bouwwerken, het cultuurhis torisch landschap en archeolo gische landschapselementen. Verder zal het boekjaar gelijk aan het kalenderjaar gemaakt worden. Andere punten zijn de diverse soorten leden en stemmen bij volmacht. Voor de complete statuten kunt u zich tot de secretaris wenden. Wat ons nu nog rest is het maken van een nieuw huishou delijk reglement (vormgeven aan praktische zaken met de statuten in de hand). Omdat de aard van het regelen van praktische zaken voor elke vereniging anders is, zijn er geen standaard concepten. Bovendien zit een huishoudelijk reglement niet vast aan wettelijke bepalingen. De vereniging maakt het regle ment zelf. Goedkeuring van een officiële instantie hoeft niet. Al eerder is gewezen op het belang van het maken van een nieuw huishoudelijk reglement. Website Het gaat er toch van komen. We krijgen een eigen WEBSITE. Op dit moment vinden de voorbe reidende gesprekken plaats met onze kersverse webmaster, de heer Hans Teijgeler uit Schoorl. U hoort hier nicer van! Lezingen: verleden en toekomst In de periode november 2008 tot december 2009 zijn er lezingen gegeven over: Leven en werken aan boord van schepen van de VOC op 5 februari 2009 door Herman de Vos. Verder een lezing van Piet Winder over Strandjutten. Hij gaf de lezing op 3 maart. 14 mei was de jaarvergadering in de Oorsprong. Piet Glas gaf een lezing op 16 november over de Vereenigde Harger- en Pettemerpolder. Op 25 februari 2010 wordt een lezing verzorgd over Groet door de heren Snip en Bant. Verder komt er een lezing over Noord hollandse molens op 23 maart. Deze lezing wordt verzorgd door Eric Zwijnenberg. De jaarver gadering is gepland op 19 mei 2010. Alle lezingen zullen weer in de Blinkerd plaatsvinden. Voorontwerp Structuurvisie voor het landelijk gebied v Een Landschapsconferentie, die zijn weerga niet kent, gehouden op 24, 25 en 26 september j.l. in Hotel Zuiderduin te Egmond, georganiseerd door de Ge meente Bergen. Namens onze vereniging hebben Monique Zwetsloot en ondergetekende deelgenomen aan de conferentie. Het doel van deze bijeenkomst is het ontwikkelen van een Voorontwerp Structuurvisie voor het landelijk gebied (van de gemeente Bergen): de Vereen ig de Harger- en Pettemerpolder, de Noordoostelijke polders, de omgeving Berger meerpolder, de Sammerpolder, de Noordelijke Binnenduinrand en de Zuide lijke Binnenduinrand. Enkele conclusies waren dat er geen aftakking komt van de van de N9. Verder geen Marina Petten, geen golfbaan, kleinschalige recreatie bij de Hargervaart, bio logische landbouw en fijnmazige waterberging. Commissie Cultuurhistorische Kwaliteit (CCK) Ela Hulshoff heeft op 30 november op het gemeentehuis in Bergen de vergadering bijgewoond van de CCK, een commissie die waakt over de ge bouwen in de gemeente Bergen. Voorzitter van deze commissie Cultuur-historische Vereniging Scoronlo maart 2010 u J n A rvj/ii} Van de bestuurstafel

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2010 | | pagina 4