Hn weer werd het mei. Maar nu een mei van vrede, vrijheid hoop op een nieuw begin. Vijf lange oorlogsjaren waren volbracht. Van velen werden de diepe wonden nooit geheeld. Het was een stralende zaterdag, die vijfde mei van 1945. Ik woonde met mijn vader, moeder en vier jaar oudere broer aan de Voorweg in Schoorl in een fijn huis met een grote tuin, waarin appel- en perenbomen stonden. Mijn vader verbouwde groente en tabak. Zijn tabaksbonnen ruilde hij voor eten. Achter ons huis was een bos, menig dennenboom vond zijn einde in ons fornuis. Mijn broer haalde met de kinderwagen gebroken briketten op bij het stationnetje van Schoorl. Duitsers gaven hem ook een paar hele mee. Melk werd gehaald bij de boerderijen van de families Del is en Dapper. Naast ons woonde juffrouw Spruit, lerares aan de Rijks HBS te Den Helder, en ook geëvacu eerd. Na veel omzwervingen waren we hier terechtgekomen. Ik werd op 21 juni 1940 geboren in de Jan Blankenstraat in Den Helder. Enkele dagen later, na het bombardement van 24 op 25 juni, zijn we vertrokken met een auto van het Rode Kruis. We verbleven korte of langere tijd in Eemnes, Heiloo, Den Helder, Heerhugowaard en in Schoorl aan de 1 leereweg 49. Dit huis stond toen leeg en had in de oorlog huisnummer C30. Op een dag werd de post hier verkeerd bezorgd. Mijn moeder vroeg aan mijn broertje de brief naar de overbuurvrouw te bren gen. Ik rende achter hem aan zonder uit te kijken en kwam onder een Duitse legerauto. Mijn klompje was verbrijzeld, zelf mankeerde ik niets. De twee Duitse soldaten waren erg geschrokken en brachten me naar binnen. Eén van hen kwam de volgende dag vragen hoe het met me was. Hij had thuis ook Figuur Cultuur-historische Vereniging Scoronlo maart 2010 Vijftig jaar na de bevrijding, een terugblik Foto ïo augustus 1942. V.l.n.r. de moeder van de schrijfster mevr. Marie Boon-de long, Corry Boon (de schrijfster) en Piet Boon, broer van de schrijfster. Op de voorgrond een vriendin. De foto is van de Heereweg 49-

Scoronlo: uitgave van de cultuurhistorische vereniging Scoronlo | 2010 | | pagina 16